مساجدی که برخلاف اقدامات ضد ویروس کرونا دیده می شوند ، بسته خواهند شد

[ad_1]

وزیر کمکهای مالی مصر ، محمد محتار گوماآ اعلام کرد که هر مسجدی که مشخص شده است برای مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) به ضمانت های امنیتی اعمال نشده توسط دولت پایبند نیست ، بسته خواهد شد

گوماآ افزود که اقدامات لازم علیه هر کارمند یا کارگر مسجدی که نتواند به تعهد خود در اجرای این اقدامات عمل کند انجام خواهد شد.

وی افزود: تعطیلی مساجد در صورت عدم پایبندی نمازگزاران به این رویه ها اتفاق خواهد افتاد.

گومآا گفت: “تقصیر کسی نیست که در این شرایط فعلی در خانه نماز می خواند ، خواه ترس برای خود داشته باشد یا برای دیگران ، یا اگر قصد دارد در کاهش ازدحام جمعیت و تمرین فاصله اجتماعی سهیم باشد.”

وزارت کمک های مالی همچنین به مبلغین دستور داده است که خطبه های جمعه به دلیل ویروس کرونا بیش از 10 دقیقه نباشد.

همزمان با گزارش روزانه بیش از 1000 ویروس آلوده به ویروس ، دولت مصر جریمه های فوری را برای متخلفان اعمال کرد.

جریمه های فوری EGP 50 به کسانی که بدون ماسک صورت گرفتار شوند اعمال می شود. این تصمیم استفاده از ماسک صورت در ادارات دولتی ، بانک ها و همه وسایل حمل و نقل عمومی مانند مینی بوس و تاکسی را شامل می شود. استثنا در قانون اخیر ، دارندگان اتومبیل های شخصی را که موظف به استفاده از ماسک صورت نیستند ، شامل می شود. این جریمه همچنین برای کسانی که بدون ماسک صورت در مترو و ایستگاه های قطار در سراسر کشور گرفتار شده اند اعمال خواهد شد.

رستوران ها و کافه هایی که محدودیت ها را رعایت نکنند ، شامل 50 درصد اشتغال محدود یا خدمات شیشا ، بلافاصله جریمه 4000 EGP دریافت می کنند. این مرکز همچنین به مدت یک هفته از نظر اداری بسته خواهد شد.

مصر ابتدا به همه شهروندان دستور داد تا در 30 مه با جریمه نقدی حداکثر 4000 EGP در ملا public عام ماسک صورت بزنند.

این کشور همچنین برای جلوگیری از شیوع ویروس در میان رشد عفونت های روزمره ، جشن سال نو را ممنوع کرد. علاوه بر ممنوعیت کامل مراسم عروسی و تشییع جنازه در سالنهای بسته ، کلیه امکاناتی که با برپایی جشنها با این دستورالعمل روبرو شده اند نیز تعطیل شدند.

از هفته آخر دسامبر ، موج دوم همه گیری ها در کشور مشاهده می شود که هر روز دو برابر عفونت دارد. تا به امروز ، مصر از اواسط فوریه سال 2020 139،471 مورد COVID-19 را ثبت کرده است که 112،826 مورد بهبود یافته و 7،687 نفر فوت کرده اند.

پنجشنبه گذشته ، مصر اعلام کرد که امتحانات ترم اول به دلیل ویروس کرونا به بعد از تعطیلات زمستانی که در ماه فوریه پایان می یابد موکول می شود. دولت همچنین اعلام کرد که کلیه تحصیلات در مدارس و دانشگاه های سراسر کشور تا پایان ترم از راه دور ادامه خواهد یافت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *