مصر ، EBRD ، UNWTO بسته کمک کمک به گردشگری COVID-19 را امضا کردند

[ad_1]

روز سه شنبه ، مصر توافق نامه ای با بانک بازسازی و توسعه اروپا (EBRD) و سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد (UNWTO) امضا کرد تا از بسته کمک های فنی برای بازگرداندن گردشگری استفاده کند.

هدف این بسته کمک به بخش گردشگری کشور برای غلبه بر تأثیرات همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) است.

وزیران همکاری بین المللی مصر ، رانیا المشات و گردشگری و آثار باستانی خالد الانانی این بسته را به همراه هیک هارمگارت ، مدیرعامل EBRD برای جنوب و شرق مدیترانه از طرف مصر امضا کردند.

هدف این بسته ساخت انعطاف پذیری مشاغل گردشگری در برابر بیماری همه گیر COVID-19 است ، زیرا بخش خصوصی 98٪ بخش گردشگری مصر را تشکیل می دهد. به عنوان یک سنگ بنای اصلی ، ایجاد اشتغال را نیز تحریک خواهد کرد ، زیرا به دنبال شناسایی مکانیزمی برای حمایت از شرکت های گردشگری ، به ویژه شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) برای حمایت از اقتصاد محلی است.

این هدف همچنین هدف از تدوین توصیه های خاص برای ارتقا creation اشتغال زایی با هدف مشاغل آزاد و محافظت از آسیب پذیرترین گروه ها است.

این بسته همچنین با هدف بهبود مقررات مصر در مورد ایمنی ، بهداشت و بهداشت در جهانگردی جهت تطبیق آن با اقدامات بین المللی با ارائه برنامه های آموزشی متناسب با متناسب با مدیریت محلی در صنعت جهانگردی مطابقت دارد. ، و همچنین فارغ التحصیلان تازه استخدام شده.

در نوامبر 2018 ، مصر برنامه اصلاح گردشگری مصر (E – TRP) را راه اندازی کرد ، یک برنامه اصلاح ساختاری که برای دستیابی به یک بخش گردشگری پایدار طراحی شده است. هدف آن اجرای اصلاحاتی بود که بتواند رقابت بخش را مطابق با استانداردهای بین المللی تقویت کند.

در مارس 2019 ، UNWTO عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور مصر را به دلیل تعهد خود به گردشگری از طریق راه اندازی E-TRP و مشارکت وی در برنامه توسعه پایدار 2030 جایزه داد.

وزیر المشات گفت: “توافق نامه جدید با EBRD و UNWTO نمونه ای از تعمیق همکاری برای پیشبرد پشتیبانی بخشی و تسریع پیشرفت به سمت اولویت های مصر در آینده است” ، با ارائه ابزاری برای تحلیل تأثیرات و جمع آوری کمک های مالی. داده ها ، به شرکت های خصوصی امکان تصمیم گیری آگاهانه بر اساس داده های مبتنی بر تعداد و پیش بینی برای جلوگیری از شوک های آینده را می دهد. “

وی افزود که این امر ، به نوبه خود ، باعث تشویق کارآفرینی در بخش گردشگری و ورود بیشتر زنان و جوانان به نیروی کار می شود.

وزیر افزود: “بیماری همه گیر به ما فرصتی داده است که نه تنها اطمینان از بهبود فوری ، بلکه ایجاد یک صنعت بهتر برای صنعت گردشگری پایدارتر داشته باشیم.”

از طرف خود ، العنانی از وزارت تعاون بین المللی ، EBRD ، UNWTO و همكاران وزارت وی برای تلاش هایشان برای دستیابی به امضای این توافق نامه تشكر كرد.

وی گفت: “بسته همکاری مساعدت فنی برای ترمیم گردشگری در زمان مهمی ارائه می شود ، زیرا این وزارتخانه و نهادهای مرتبط و همچنین بخش خصوصی جهانگردی را برای مقابله با تحولات در حال انجام حمایت می کند” ظرفیت و پشتیبانی وزارتخانه برای اطمینان از بهبود صنعت. “

هارمگارت گفت: “EBRD مفتخر است که با این بسته بهبودی گردشگری COVID-19 از بخش گردشگری در مصر حمایت کند تا با تخصص UNWTO به این بخش مهم کمک کند تا بهتر ساخته شود.”

در دسامبر سال 2020 ، وزارت همکاری بین الملل به همراه EBRD در مورد توافق نامه مالی برای احیای زمین های متروکه در قاهره غربی توافق کردند.

این سایت که به موزه بزرگ مصر (GEM) و اهرام جیزه خدمت می کند ، به هتل Hyatt Regency تبدیل می شود که معرفی فن آوری سبز و ورود جوانان و زنان در مصر را ترویج می کند.

انتظار می رود بیش از 300 شغل به طور مستقیم ایجاد شده و مسیرهای مناسب برای پیشرفت از آموزش به اشتغال حداقل 250 جوان مصری باشد.

این پروژه همچنین شامل یک برنامه آموزشی با کیفیت بالا است که توسط دبیرخانه امور اقتصادی امور خارجه سوئیس (SECO) تأمین مالی می شود. این فرصت ها شامل فرصت های شغلی مبتنی بر شغل در مهمان نوازی و گردشگری برای جوانان ، به ویژه مشارکت زنان است.

مصر عضو بنیانگذار EBRD است. از زمان آغاز فعالیت بانک در مصر در سال 2012 ، EBRD بیش از 7 میلیارد یورو در بیش از 125 پروژه در این کشور سرمایه گذاری کرده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *