مصر از افزایش 22 درصدی صادرات مواد شیمیایی به آفریقا خبر داده است

[ad_1]

به گفته رئیس خالد ابول مکارم ، شورای صادرات مواد شیمیایی مصر قصد دارد صادرات این بخش را به بازارهای آفریقا 15 تا 22 درصد افزایش دهد.

ابول مکارم گفت که تقاضای هدفمند شده برای محصولات صنایع شیمیایی مصر از بازار آفریقا در مقایسه با دستاوردهای سال 2020 تقریباً 750 میلیون دلار است.

وی همچنین گفت: بازارهای اصلی که در سال 2020 مواد شیمیایی مصری دریافت کرده اند عبارتند از: سودان ، کنیا ، لیبی ، مراکش ، الجزایر ، تونس ، اتیوپی و نیجریه.

ابول مکارم خاطرنشان کرد: صادرات صنایع شیمیایی و کود بین سال های 2015 تا 2019 به طور متوسط ​​14 درصد افزایش در سال داشته است که از 3.3 میلیارد دلار در سال 2015 به 5.5 میلیارد دلار در سال 2019 رسیده است.

وی گفت: فرصتی عالی برای رشد صادرات مواد شیمیایی مصر در بازار آفریقا وجود دارد.

ابول مکارم افزود که شورا یک استراتژی کوچک برای افزایش صادرات به کشورهای قاره آفریقا ، به ویژه به 18 بازار آفریقا تهیه کرده است. این بازارها عبارتند از: کنیا ، سودان ، زامبیا ، اوگاندا ، نیجریه ، تانزانیا ، آنگولا ، گابن ، سنگال ، کامرون ، جیبوتی ، گینه استوایی ، جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) ، آفریقای جنوبی ، اتیوپی ، ساحل عاج ، غنا و سوما.

ابول مکارم گفت: “شورای صادرات مواد شیمیایی تفاهم نامه ای را به وزیر صنعت و تجارت ارائه كرد و خواستار اجرای برنامه كمك به حمل و نقل بار بود.” در دریا ، جایی که هزینه های حمل و نقل و حمل و نقل زیاد است. “

وی افزود که بخشهای صادراتی زیادی در بخش شیمی ذکر شده است. از جمله مهمترین محصولاتی که به دلیل همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) جدید فرصت صادرات دارند عبارتند از: پلاستیک ، لاستیک ، مواد شوینده ، ضد عفونی کننده ها و انواع مواد شیمیایی آلی و معدنی.

این را می توان به این واقعیت نسبت داد که آنها واسطه هایی هستند که به بسیاری از صنایع و همچنین کودها وارد می شوند.

علاوه بر این ، ابول مکارم تأکید کرد که بازار آفریقا فرصت قابل توجهی برای رشد در بسیاری از بخشها ، به ویژه بخشهای شیمیایی ایجاد می کند.

این به دلیل محصولات مختلف در بخش بین محصولات واسطه ای و خوراک و منابع تولید برای تمام بخش های کشاورزی و صنعتی و محصولات نهایی است که مستقیماً به مصرف کننده نهایی فروخته می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *