مصر از انتخاب مجدد امانی ابوزید به کمیسیون AU حمایت می کند

[ad_1]

سفارت مصر در آدیس آبابا ، پایتخت اتیوپی در حال برگزاری یک سمینار تبلیغاتی مقدماتی در حمایت از نامزد مصری است که برای انتخاب مجدد به عنوان کمیساریای اتحادیه اروپا در امور زیرساخت ها و انرژی حمایت می کند.

سفارت ، که به عنوان نماینده این کشور در اتحادیه آفریقا (AU) فعالیت می کند ، از امانی ابوزید ، که به دنبال یک دوره دیگر برای این نقش است ، حمایت کرده است.

بیش از 40 هیئت آفریقایی معتبر در اتحادیه اروپا و تعدادی از ارگان ها و آژانس های آفریقایی در این سمپوزیوم شرکت کردند. اینها شامل بانک توسعه آفریقا (AfDB) و مشارکت جدید برای توسعه آفریقا (NEPAD) و همچنین ریاست جمهوری و اعضای کمیته فنی تخصصی حمل و نقل ، زیرساخت های منطقه ای ، انرژی و گردشگری است.

سفیر اسامه عبدالحالک ، نماینده دائم مصر در اتحادیه اروپا ، تأیید کرد که این سمپوزیوم فرصتی را برای ابوزید فراهم آورد تا چشم انداز توسعه زیرساخت های قاره را ارائه دهد. وی همچنین پیشرفت های انجام شده در چهار سال گذشته دوره مسئولیت خود را به عنوان کمیسر امور زیربنایی و انرژی برجسته کرد.

چشم انداز نامزد مصری بر روی چندین جنبه اصلی متمرکز است ، از جمله تأکید بر نقش پروژه های زیرساختی در دستیابی به اهداف توسعه این قاره از طریق برنامه توسعه زیرساخت های آفریقا.

جنبه های دیگر شامل موارد زیر بود: تسهیل دسترسی به منابع مختلف انرژی. تغییر دیجیتال در بخشهای مختلف. ارتقا شبکه های حمل و نقل ؛ اطمینان از امنیت و پایداری آنها. و بهبود بخش گردشگری آفریقا.

این امر علاوه بر راه اندازی بازار یکپارچه برق آفریقا به منظور دستیابی به هدف این قاره برای اطمینان از در دسترس بودن برق مورد نیاز برای توسعه از طریق اتصالات شبکه برق صورت گرفت.

همچنین یک بازار حمل و نقل هوایی آفریقایی واحد را بیان می کند که حرکت مردم و کالاها را در سراسر قاره تسهیل می کند تا به موفقیت توافق نامه تجارت آزاد قاره آفریقا (AfCFTA) کمک کند.

سخنرانان ابوزید مورد استقبال گسترده شرکت کنندگان در سمپوزیوم قرار گرفتند و آنها حمایت خود را از نامزد مصر تجدید کردند. این امر با توجه به تجربه و صلاحیت های وی و همچنین چشم انداز فنی و استراتژی یکپارچه ای که در طول سمینار مرور کرد ، اتفاق افتاد.

لازم به ذکر است که انتخابات برای رهبری کمیسیون اتحادیه اروپا در طی سی و چهارمین نشست عادی اجلاس آفریقا برگزار خواهد شد که جلسات خود را در 6 تا 7 فوریه برگزار می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *