مصر از AfCFTA برای دستیابی به یکپارچگی اقتصادی در آفریقا پشتیبانی می کند: شوکری

[ad_1]

سامه شکری وزیر امور خارجه مصر در چارچوب سفر وی به قاهره با دبیرکل منطقه تجارت آزاد قاره آفریقا (AfCFTA) وامكله منه دیدار كرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه احمد حافظ در این دیدار گفت ، شکری از سفر دبیرکل AfCFTA به مصر به عنوان یکی از اولین سفرهای خود به خارج از زمان توافق در اول ژانویه ابراز تشکر کرد.

شکری همچنین تمایل من به مشاوره با طرف مصری و گوش دادن به نظرات آن در مورد موضوعات مربوط به توافق را ستود.
حافظ گفت که وزیر اهمیت زیادی را که مصر برای موفقیت توافقنامه AfCFTA قائل است ، یادآور شد. وی تأکید کرد که اعلام این توافق نامه در زمان ریاست اتحادیه آفریقا در مصر در سال 2019 انجام شد.

شکری همچنین متذکر شد که مصر از نخستین کشورهایی است که توافق نامه را امضا و تصویب کرده است.

وی افزود که در این دیدار ، وزیر امور خارجه تأیید كرد كه مصر كاملاً آمادگی ارائه انواع پشتیبانی از دبیرخانه AfCFTA را دارد. از این طریق ، هدف آن کمک به موفقیت کار خود ، انجام مسئولیت های خود ، نظارت بر اجرای توافق نامه و موفقیت مذاکرات باقی مانده است.

این امر به روشی اتفاق می افتد که به عنوان یک گام اساسی در ایجاد بازار واحد قاره ها ، به یکپارچگی اقتصادی لازم در آفریقا دست یابد.

حافظ گفت که من تمایل خود را برای ادامه هماهنگی با طرف مصری و ارائه به روز رسانی مداوم در مورد پیشرفت حاصل شده در مذاکرات در حال انجام در مراحل بعدی توافق مجدداً تأیید کردم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *