مصر اقداماتی را برای ارتقا گردشگری فرهنگی اعلام کرد

[ad_1]

شورای عالی آثار باستانی در جلسه خود به ریاست خالد الانانی ، وزیر گردشگری و آثار باستانی ، تصمیماتی را برای ارتقا promote گردشگری فرهنگی در مصر تصویب کرد.

مصطفی وزیری ، دبیرکل شورای عالی آثار باستانی ، گفت که یکی از مهمترین تصمیمات تصویب تخفیف 50 درصدی بلیط ورودی مصریان در موزه ها و اماکن باستانی است.

وی افزود که این تخفیف به عنوان بخشی از طرح “از زمستان خود در مصر لذت ببرید” از وزارت گردشگری و آثار باستانی ارائه می شود. با همکاری وزارت هواپیمایی کشوری و اتاق تأسیسات هتل راه اندازی شد و در ژانویه و فوریه 2021 برگزار می شود.

همچنین 50 درصد تخفیف بلیط موزه ها و سایت های باستانی به هواداران حاضر در مسابقات جام جهانی هندبال مردان 2021 به میزبانی مصر تعلق می گیرد. این بلیط ها برای سایت های آزاد برای بازدید در استان های قاهره ، جیزه و اسکندریه و برای قهرمانی بین 13 تا 31 ژانویه 2021 معتبر خواهد بود ، به شرط داشتن سند هویت مناسب.

وزارت گردشگری و آثار باستانی در تهیه برخی از برنامه های تدارکاتی و گردشگری برای طرفداران مسابقات که از خارج از کشور به مصر سفر می کنند ، نقش دارد.

وزارت همچنین به همه سایت های باستانی و موزه ها دستور داده است که از اقدامات حفاظتی استفاده کنند ، از جمله: حفظ فاصله اجتماعی بین بازدید کنندگان. پوشیدن ماسک صورت؛ و اطمینان از این که گروه های گردشگری بیش از 25 نفر نیستند. این امر علاوه بر احترام به حداکثر بازدیدکنندگان همزمان در موزه ها است.

وزیری خاطرنشان کرد: هیئت مدیره همچنین موافقت کرده است که معافیت کامل اجاره را برای کلیه کافه ها و بازارهای موزه ها و سایت های باستانی مرتبط با شورا تمدید کند.

این معافیت در ژانویه و فوریه 2021 اعمال می شود و بخشی از تلاش های مداوم وزارت گردشگری و آثار باستانی برای کاهش اثرات اقتصادی بحران ویروس کرونا (COVID-19) است.

این اقدام علاوه بر ادامه مسدود کردن قیمت بلیط موزه ها و اماکن باستانی حداقل تا نوامبر 2021 ادامه دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *