مصر اولین کارخانه بازیافت زباله خرما را در دره جدید راه اندازی کرد

[ad_1]

یاسمین فواد وزیر محیط زیست مصر روز سه شنبه با رئیس سازمان صنعتی عرب (AOI) عبدالمنعیم التاراس دیدار و درباره همکاری در مورد اولین کارخانه بازیافت زباله نخل در استان دره جدید گفتگو کرد.

محمد الزمالوت ، فرماندار دره جدید ، نیز در جلسه روز سه شنبه شرکت کرد.

در طول جلسه ، ال تاراس گفت که توافق شده است که یک کارخانه در واحه کارگا برای تخته های الیاف چوب با تراکم متوسط ​​(MDF) ساخته شده از ضایعات نخل توافق شود. ظرفیت سالانه کارخانه 60،000 متر مکعب است.

به گزارش ال تاراس ، پیش بینی می شود این پروژه برای تأمین نیازهای بازار الوار MDF محلی ، با استفاده از باقی مانده های خرما علاوه بر مزایای زیست محیطی دفع ایمن ، از نظر اقتصادی امکان پذیر باشد.

وی توضیح داد که تولید کارخانه نیاز به واردات چوب فشرده را کاهش می دهد. حساب جاری مصر برای واردات الوار MDF حدود 200 میلیون دلار در سال است ، در حالی که 400000 متر مکعب الوار MDF برای تأمین نیازهای بازار محلی خریداری می شود.

در این جلسه نتایج تجربیات عملی در تولید صفحات MDF از برگ خرما بررسی شد. این پروژه توسط یک شرکت آلمانی متخصص در فن آوری پردازش چوب اجرا شده است.

در این آزمایش از مقداری زباله نخل از جمله برگ خرما از Nova Dolina استفاده شد و نتایج تولید و آزمایشات موفقیت تولید MDF با مواد با کیفیت بالا را نشان داد.

از طرف خود ، فواد بر تلاش های وزارت محیط زیست برای حمایت از همه تلاش های بین استان دره جدید و AOI ، كه هم اكنون در حال انجام است ، به ویژه در استفاده از برگ خرما و ضایعات برای تولید چوب MDF تأكید كرد.

علاوه بر این ، وزیر یادآور شد که ایجاد کارخانه تولید چوب از برگ نخل به کاهش آلودگی محیط زیست کمک می کند. وی دلیل آن را استفاده از مواد زائد محلی دانست که با بازدهی سودآور برای کشاورز و کارخانه تولید خواهد شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *