مصر به زودی واکسیناسیون علیه COVID-19 را با 40 میلیون دوز موجود آغاز خواهد کرد

[ad_1]

وزیر بهداشت و جمعیت مصر ، هلا زاید اعلام کرد که وزارتخانه وی 40 میلیون دوز واکسن علیه ویروس کرونا (COVID-19) جدید از طریق توافق با ائتلاف بین المللی تهیه کرده است.

زاید در شنبه بیانیه تلویزیونی گفت كه وزارتخانه همچنین در حال مذاكره با Pfizer برای خرید واكسن COVID-19 است. وی افزود که حدود 100 میلیون دوز واکسن به 50 میلیون شهروند بالای 18 سال داده می شود و تأکید کرد که واکسیناسیون اجباری نیست.

وزیر گفت: “ما کار تولید واکسن را آغاز خواهیم کرد و کارشناسان بین المللی از ژنو خطوط تولید مصر را ارزیابی می کنند.” “

وی تأکید کرد که مصر از توانایی مالی برای تهیه واکسن برخوردار است ، و افزود که با رسیدن محموله دوم واکسن ، مرحله واکسیناسیون در هفته های دوم و سوم ژانویه انجام می شود. بزرگسالان و کسانی که از بیماریهای مزمن رنج می برند در مراحل واکسیناسیون اولویت خواهند داشت.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور به نهاد مهندسی نیروهای مسلح دستور داده است تا در نظارت بر آمادگی سایت های واکسیناسیون و افزایش کارایی آنها به وزارت بهداشت و مردم کمک کنند.

زاید گفت 363 بیمارستان در مصر برای موارد COVID-19 درمان پزشکی دارند و به اندازه کافی تخت دارند. وی همچنین گفت که انتظار می رود بیماری های تنفسی در ماه های دسامبر و ژانویه افزایش یابد ، زیرا مردم تمایل دارند در زمستان در خانه جمع شوند و باعث گسترش همه گیری شوند.

وزیر افزود که موارد منتشر شده از COVID-19 در مصر 10 تا 15 درصد از عفونت های واقعی را تشکیل می دهد ، زیرا بیشتر بیماران مبتلا به ویروس توسط یک پزشک خصوصی و در خانه درمان می شوند.

زاید گفت که 30٪ موارد در مصر مربوط به خانواده ها است و 12٪ آنها در بین بیکاران است.

وی افزود: “این افزایش انتظار می رفت و پروتکل های درمانی ما به روز هستند و درمان رایگان است”.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *