مصر تا پایان ماه ژوئن بنادر را به سکوی فروشگاه یک مرحله ای گمرک متصل می کند

[ad_1]

وزیر دارایی مصر ، محمد مایت ، فاش کرد که بنادر زمینی ، هوایی و دریایی این کشور تا پایان ژوئن 2021 به سکوی فروشگاهی گمرک الکترونیکی متصل می شوند.

بیانیه مائیت هنگام بررسی موقعیت اجرایی پروژه ملی نوسازی و اتوماسیون سیستم مدیریت گمرک کشور صادر شد.

وی بر تعهد به جدول زمانی برای معرفی سیستم جدید ، با هدف ساده سازی رویه ها و تسهیل تجارت داخلی و خارجی تأکید کرد.

این کشور همچنین می خواهد رتبه مصر را در سه شاخص مهم بین المللی ، یعنی: رقابت جهانی ، بهبود بخشد. انجام کسب و کار؛ و اقتصاد کلان. این پیشرفت ها به گونه ای اجرا می شود که به تحریک جو سرمایه گذاری در کشور ، افزایش ظرفیت تولید و گسترش پایه صادرات کمک کند.

وزیر افزود قانون جدید گمرکی مصر اقدامی تقنینی بی سابقه است که به ردیابی کالاها از طریق سیستم تجارت الکترونیکی مدرن تا مرحله نهایی رهاسازی اجازه می دهد. این گزینه برای پیش فروش و پرداخت عوارض گمرکی قبل از ورود کالا وجود دارد.

قانون جدید همچنین امکان تبادل اطلاعات و داده های محافظت شده را به صورت الکترونیکی بین مرجع گمرک مصر (ECA) و نهادهای دولتی یا خارجی فراهم می کند. معرفی یک سیستم جامع مدیریت ریسک ، مطابق با کنترل تعیین شده ، منجر به رهاسازی کالا بدون شناسایی یا بازرسی در مسیر سبز می شود. با این کار ساده می شوید و زمان ترخیص کالا از گمرک را به کمتر از سه روز کاهش می دهید.

مائیت افزود که دولت می خواهد بخش صادرات را تشویق کند و هرگونه مانع در برابر فعالیت اقتصادی را برطرف کند.

وی خاطرنشان کرد: تمام چالش های پیش آمده در بنادر گمرکی در هنگام اعمال عملی قانون جدید گمرک بلافاصله تا زمان صدور مفاد اجرایی مطابق با اصول قانونگذاری برطرف می شوند.

الشحات گاتواری ، رئیس اداره مرکزی رئیس گمرک ، گفت که مجوزهای تأیید شده توسط بانک ها برای کارگزاران گمرک یا نمایندگان شرکت ها به مدت یک ماه یا تا زمان صدور مفاد اجرای قانون جدید گمرک به قوت خود باقی است ، کدام یک از این دو زودتر است.

این به دلیل این واقعیت است که آنها در حال حاضر به دلیل همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) جدید و اقدامات پیشگیرانه برای محدود کردن شیوع آن قادر به صدور مجوز نیستند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *