مصر تصویب اسرائیل برای ساخت شهرک جدید در کرانه باختری را محکوم می کند

[ad_1]

روز سه شنبه ، مصر تصویب دولت اسرائیل در مورد ساخت 800 واحد جدید اسکان در کرانه باختری را محکوم کرد و آن را نقض جدید قوانین بین المللی دانست.

احمد حافظ ، سخنگوی وزارت امور خارجه مصر ، از عواقب چنین اقداماتی که شانس دو کشور برای حل درگیری طولانی مدت فلسطین و اسرائیل را تضعیف می کند ، ابراز نگرانی کرد.

وی افزود این تصویب در زمانی صورت می گیرد که طرف های مختلف بین المللی به طور خستگی ناپذیری در تلاشند تا مسیر مذاکرات بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها را احیا کنند. وی همچنین بر تأثیر این اقدامات بر امنیت و ثبات در خاورمیانه تأکید کرد.

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه ساخت 800 واحد جدید اسکان در کرانه باختری را تصویب کرد.

نتانیاهو در توئیتی با استفاده از واژه کتاب مقدس کرانه باختری گفت: “ما خوشحالیم که امروز اعلام می کنیم 800 آپارتمان جدید در یهودیه و سامره ساخته می شود.”

این تصمیم تنها هشت روز قبل از روی کار آمدن جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده اتخاذ شده است. در همین حال ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده ، از اعلامیه جنبش صلح اکنون در اسرائیل مبنی بر چهار برابر شدن شهرک های اسرائیلی در دوره دولت ترامپ حمایت کرده است.

همچنین روز دوشنبه ، محمد استیه ، نخست وزیر فلسطین گفت که عملیات شهرک سازی “با سرعت بی سابقه ای ادامه دارد و جنایات و حملات شهرک نشینان با محافظت از ارتش اسرائیل در حال افزایش است.”

داده های صلح اسرائیل اکنون نشان می دهد که تا پایان نوامبر سال 2020 ، 661000 شهرک نشین ، 132 شهرک بزرگ و 124 پاسگاه در کرانه باختری از جمله بیت المقدس شرقی وجود داشته است که از طرف دولت اسرائیل مجاز نبوده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *