مصر تورهای Memorial City را راه اندازی می کند

[ad_1]

ایناس عبدالدیم ، وزیر فرهنگ مصر ، از آغاز طرح تور میراث فرهنگی به عنوان بخشی از چهارمین پروژه از مجموعه خاطرات شهر خبر داد.

وزارت فرهنگ در صفحه فیس بوک خود گفت که تصمیم عبدالدیم در طی ملاقات با محمد ابوسعاده ، رئیس اداره ملی هماهنگی شهری (NOUH) گرفته شده است. در طول جلسه ، وزیر موافقت کرد که طرح تور میراث را به همراه وب سایت حافظه شهر راه اندازی کند.

ابوسادا گفت ، وب سایت توسط NOUH آماده شده است تا شامل همه پروژه ها و نشریات در این مجموعه باشد.

وی همچنین گفت که اولین تور میراث به جزیره زامالک خواهد بود ، به دلیل ارزش منحصر به فرد میراث این محله و یکی از زیباترین و قدیمی ترین محله های قاهره است.

اولین حضور این جزیره در رود نیل در زمان مملوک ، در زمان سلطان الکامل شعبان بن الناصر محمد بن کالاون اتفاق افتاد.

این جزیره “جزیره میانی” نامیده می شد زیرا بین مناطق بولاک و رودا بود. به زودی کاخ هایی به همراه باغ ها و اقامتگاه در این جزیره ساخته شد که آن را به یکی از زیباترین پارک های قاهره تبدیل کرده است. زامالک همچنین مملو از شاهکارهای معماری است که طی سالهای گذشته توسط تعدادی از معماران مشهور طراحی شده است.

وب سایت حافظه شهر شامل لوح های بزرگداشت مهمترین شخصیتهایی است که به ساخت پروژه زندگی در اینجا کمک کردند. این شامل روشنفکران ، هنرمندان و نقاشان است که علاوه بر پروژه علامت گذاری خیابان داستان برای شخصیت هایی که به نام برخی خیابان ها مانند شگارت الدور ، ابن زنکی و دیگران نامگذاری شده اند.

این علاوه بر کتاب “جزیره زامالک – ارزش و میراث” است که اولین نسخه از مجموعه “حافظه شهر” است. NOUH توجه ویژه ای به شناسایی شهرهای مصر با ویژگی معماری متمایز و حفظ هویت شهری مصر دارد.

تورهای ابتکاری و میراث خاطره شهر پیام مهمی برای حفظ تاریخ شهری و اجتماعی مناطق مختلف تاریخی قاهره است. همچنین چشم انداز جدیدی برای گردشگری فرهنگی در خیابان های شهر و مناطق شهری فراهم می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *