مصر جلسات دادرسی سه روزه را برای آماده سازی استراتژی ملی حقوق بشر برگزار می کند

[ad_1]

کمیته عالی دائمی حقوق بشر مصر (SSCHR) سه روز جلسات یکشنبه را برای آماده سازی اولین راهبرد ملی حقوق بشر مصر آغاز کرد.

جلسات آنلاین توسط سفیر احمد ایهاب جمال الدین ، ​​دبیرکل کمیته عالی حقوق بشر و دستیار وزیر امور خارجه در امور حقوق بشر ، امور بشردوستانه و اجتماعی بین المللی برگزار می شود.

لیست شرکت کنندگان در این جلسات شامل نمایندگان: اتحادیه های کارگری و صنفی سازمان های حقوق بشر ، توسعه و کیفیت مراکز تحقیقاتی؛ و اتحادیه های منطقه ای توسط استانداران مختلف

مشارکت این بازیگران تمایل SSCHR را برای گوش دادن به پیشنهادات ارگانها و بازیگران مختلف در چارچوب مشورتی تأیید می کند.

تهیه استراتژی ملی حقوق بشر در راس وظایفی است که به کمیته عالی حقوق بشر سپرده شده است. این کمیته متشکل از 12 وزارتخانه و ارگانهای ملی با تصمیم نخست وزیر و به ریاست وزیر امور خارجه تشکیل شد.

جمال الدین جلسه اول را با ارائه مختصری از مراحل تهیه استراتژی ملی حقوق بشر و مهمترین مسیرهای آن آغاز کرد. وی افزود كه این امر از اعتقاد راسخ به اهمیت حقوق بشر به عنوان بخشی از روند كلی توسعه این كشور ، با هدف ساختن شهروند مصری ناشی می شود.

وی تأکید کرد که مصر منافع جهانی را در ارتقا حقوق بشر مشترک دارد. در همان زمان ، وی افزود که مصر ، مانند سایر کشورها ، در تلاش است تا آنچه را که در رابطه با کشورهای مثبت دارد ، ایجاد کند و هرگونه چالش را برطرف کند ، و خاطرنشان کرد که توسعه حقوق بشر یک روند است.

جمال الدین همچنین تأکید کرد که دولت مصر می خواهد با م componentsلفه های مختلف خود در برابر جامعه مدنی گشوده شود. این بر اساس آگاهی قاطع وی از نقش خود به عنوان یک شریک ضروری دولت در خدمت به جامعه و دستیابی به توسعه و پیشرفت مورد نظر است.

وی گفت: مصر از خلا start شروع نمی شود ، بلکه میراث بزرگ قانونی ، قانونی و قانونی خود را بر پایه نهادهای ملی و مستحکم خود بنا می کند ، که سابقه طولانی در ارتقا rights حقوق و آزادی ها دارند.

در طول جلسه ، جمال الدین مراحل تهیه و تهیه استراتژی و برنامه در حال انجام مشاوره در مورد آن ، از جمله جلسات با شورای ملی حقوق بشر (NCHR) را مورد بحث قرار داد.

این نهاد مشورتی توسط کمیته عالی تاسیس شده و متشکل از 25 شخصیت عمومی مصر و کارشناسان در زمینه حقوق ، سیاست و اقتصاد است که در روند تهیه استراتژی مشارکت خواهند کرد.

وی توضیح داد که استراتژی های ملی ، برنامه های اقدام ، برنامه ها و فعالیت های آینده وزارتخانه ها و نهادهای حقوق بشری مختلف شمارش و بررسی شده است. همچنین مطالعه برنامه های عملیاتی قبلاً تصویب شده و استراتژی های ملی مربوط به حقوق بشر نیز انجام شده است.

وی به مهمترین ویژگیهای استراتژی و اولویتهای حقوق بشر مصر اشاره کرد.

در همان زمان ، جمال الدین تأکید کرد که این استراتژی انگیزه مثبتی را کسب می کند ، که در آینده با برنامه های سازگار ارتقا می یابد.

از طرف خود ، نمایندگان جامعه مدنی ابتکار دولت را برای تهیه اولین استراتژی ملی حقوق بشر ستودند. آنها متذکر شدند که این نشان دهنده تمایل دولت برای ایجاد چارچوبی برای برنامه ریزی استراتژیک در زمینه حقوق بشر است.

این نمایندگان جامعه مدنی خواستار انتشار سریع مقررات اجرایی قانون کار مدنی شدند تا کار نهادهای مدنی در چارچوبی آسان و منظم سازمان یابد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *