مصر حمایت مجدد خود را از بودجه پایدار برای فعالیت های سازندگی صلح تأیید می کند

[ad_1]

سامه شکری وزیر امور خارجه مصر روز چهارشنبه در یک کنفرانس سطح عالی برای بسیج بودجه صندوق سازندگی صلح سازمان ملل (PBF) شرکت کرد.

شکری بر تعهد مصر در حمایت از تلاش ها برای دستیابی به بودجه کافی ، پایدار و قابل پیش بینی برای فعالیت های سازندگی صلح تأکید کرد.

مشارکت وزیر مصر در رویداد آنلاین بخشی از علاقه مصر به نقش صندوق به عنوان یکی از ارکان ساختار صلح سازمان ملل متحد بود.

احمد حافظ ، سخنگوی وزارت امور خارجه ، گفت كه شوكری از تلاش های دبیر كل سازمان ملل آنتونیو گوترش برای ایجاد حمایت سیاسی و مالی از PBF استقبال كرد.

وزیر در طی سخنرانی خود به حمایت مصر از توصیه هایی اشاره کرد که توسط استراتژی دبیرکل برای PBF برای دوره بین 2020 و 2024 مشخص شده است. آنها شامل چشم انداز نحوه استفاده بهینه از فعالیت ها و منابع صندوق در سال های آینده است. .

این توصیه ها به ویژه به پیامدهای سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی شیوع ویروس کرونا (COVID-19) جدید مربوط می شود ، که چالش بزرگی برای صلح و امنیت بین المللی است. بحران جهانی بهداشت تأثیر زیادی در تشدید شرایط منازعه و تضعیف نهادهای دولتی داشته است.

حافظ افزود که شکری همچنین به نیاز صندوق برای اتکا به اتکا به منابع مالی نوآورانه به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از اتکا به کمک های مالی داوطلبانه اشاره کرد. این امر علاوه بر اهمیت ادامه معرفی و اجرای ابتکاراتی با هدف ارتقا of سطح همکاری با اهدا کنندگان برای فعالیت های سازندگی صلح مثر خواهد بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *