مصر در جلسه کمیته بحران UNWTO COVID-19 شرکت می کند

[ad_1]

خالد العنانی ، وزیر گردشگری و آثار باستانی مصر در جلسه کمیته بحران سازمان جهانی جهانگردی (WTO) در مادرید ، پایتخت اسپانیا شرکت می کند.

در این نشست وزرای گردشگری و مقامات نمایندگی بیش از 30 کشور و همچنین اعضای هیئت اجرایی UNWTO نیز حضور داشتند. عمر سلیم ، سفیر مصر در مادرید و تعدادی از نمایندگان سفارت مصر در مادرید نیز حضور داشتند.

این جلسه بخشی از یازدهمین اجلاس هیئت اجرایی UNWTO است که جلسه افتتاحیه آن چهارشنبه در مادرید با حضور پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا برگزار می شود.

جلسه کمیته با احوال پرسی دبیرکل UNWTO زوراب پولولیکاشویلی ، وزیر خارجه اسپانیا در امور گردشگری فرناندو والدس ورلست و شهردار مادرید خوزه لوئیس مارتینز-آلمیدا آغاز شد.

بسیاری از موارد احتیاطی و اقدامات لازم علیه بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) برای پیشبرد برنامه های از سرگیری گردشگری مورد بحث قرار گرفت.

این بحث ها در سایه تحولات مربوط به همه گیری جهانی و روش های همزیستی با آن صورت گرفت. نکات دیگر بحث تدوین پروتکل های ایمنی بهداشت برای از سرگیری فعالیت های گردشگری بود که هنوز هم در نتیجه بحران رنج می برند.

طرف اسپانیایی از کشورهای شرکت کننده برای حضور در نمایشگاه FITUR: نمایشگاه بین المللی گردشگری دعوت کرد و رویداد امسال در ماه مه در مادرید برگزار می شود.

موضوعات اصلی در دستور کار 113مین جلسه شورای اجرایی UNWTO بحث در مورد چگونگی واکسن های ضد COVID-19 می تواند بخشی از یک رویکرد هماهنگ برای از سرگیری گردشگری باشد.

در این جلسه همچنین از اعضا دعوت می شود تا برای یک کارزار جهانی با هدف بازیابی اعتماد به نفس در جهانگردی و مسافرت ، متحد یکدیگر شوند.

نمایندگان اعضای هیئت مدیره در مورد آخرین تحولات در اجرای برنامه کاری UNWTO و برنامه های سال 2021 مطلع خواهند شد.

دو شعار پیشنهادی برای بزرگداشت روز جهانی جهانگردی در سال 2022 که “چشم انداز جدیدی برای گردشگری” است و شعار سال 2023 که “گردشگری و سرمایه گذاری سبز” است ، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

جلسه هیئت اجرایی همچنین شامل انتخاب دبیرکل جدید UNWTO برای دوره 2022-2025 خواهد بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *