مصر در حال بررسی ارزیابی مثبت اقتصاد محلی توسط نهادهای بین المللی در برابر COVID-19 است

[ad_1]

وزارت برنامه ریزی و توسعه اقتصادی روز پنجشنبه گزارشی را منتشر کرد که ارزیابی مثبت موسسات بین المللی از اثربخشی اقتصاد مصر را در میان شیوع ویروس کرونا (COVID-19) جدید نظارت می کند.

هلا ال سعید ، وزیر برنامه ریزی و توسعه اقتصادی ، گفت که گزارش های نهادهای بین المللی نشان دهنده این است که اقتصاد مصر در مسیر درست قرار دارد.

وی به گزارش های صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) اشاره کرد که تأکید می کند اثرات همه گیری تأثیر منفی بر اقتصاد مصر و کل اقتصاد جهان دارد ، اما اصلاحات اقتصادی مصوب دولت مصر حاوی این اثرات است و رشد مداوم رشد در منطقه.

صندوق بین المللی پول همچنین گفت که مصر از نظر رشد اقتصادی در خط مقدم بازارهای در حال ظهور است و این تنها کشور در منطقه خاورمیانه و آفریقای شمالی (MENA) است که در سال 2020 به رشد مثبت دست می یابد. بلومبرگ این موفقیت را تایید کرد مصر را در فهرست 10 اقتصاد با سرعت رشد در جهان قرار داد.

در مورد عملکرد پوند مصر ، در این گزارش آمده است که فیچ پوند مصر را در میان بهترین ارزهای عملکردی در بازارهای نوظهور در سال 2020 قرار داده است.

براساس این گزارش ، صندوق بین المللی پول خاطرنشان می کند که مصر در سال 2020 بیشترین کاهش تورم را در بازارهای در حال ظهور به دست آورده است. علاوه بر این ، استاندارد و پورز اعلام کرد که رتبه اعتباری مصر “چشم انداز B” با چشم انداز ثابت است. مودی همچنین رتبه اعتباری خود را در مصر در “B2” با چشم انداز ثابت حفظ می کند ، فیچ با تأیید مجدد رتبه اعتباری مصر در B + با چشم انداز ثابت.

فیچ تأیید کرد که اصلاحات ساختاری انجام شده توسط دولت مصر به دستیابی به فضای مناسب تجاری و جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی کمک کرده است.

گزارش های بین المللی نشان می دهد که از زمان ظهور COVID-19 ، کشور مصر تصمیمات بسیاری گرفته است که در حفظ سطح اشتغال ، تولید و ساخت و ساز موثر بوده و در عین حال سلامت و ایمنی شهروندان را در اولویت اصلی خود قرار داده است.

گزارش های بین المللی همچنین مصر را در زمره 10 اقتصاد قدرتمند جهان در سال 2020 قرار داده اند و مصر بیشترین رشد تولید ناخالص داخلی 3.8٪ را دارد که گواهی اعتماد به نفس در مصر محسوب می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *