مصر روز 27 ژانویه روز ملی محیط زیست را جشن می گیرد

[ad_1]

وزارت محیط زیست مصر با همکاری خدمات جوانان و محیط زیست عرب (AOYE) فعالیت هایی را به مناسبت روز ملی محیط زیست این کشور آغاز کرده است.

در 27 ژانویه هر سال ، مصر روز ملی محیط زیست را جشن می گیرد ، این روز روزی است که اولین قانون کشور ، قانون № 4 1994 در مورد حفاظت از محیط زیست ، صادر شده است.

مصر این پرونده را برای اولین بار در ژانویه 2020 با شعار “تحول به سمت سبز – راهی برای پایداری” مشخص کرد. این شعار بخشی از ابتکار عمل “گسترش تمدن ، سبز شدن” برای گسترش آگاهی از محیط زیست بود.

وزارت محیط زیست گفت که می خواهد یک روز ملی محیط زیست برگزار کند که هر سال جشن گرفته می شود. هدف آن افزایش آگاهی زیست محیطی در میان شهروندان و تشویق آنها برای انجام رفتارهای زیست محیطی با هدف حفاظت از منابع طبیعی است.

این تعطیلات در سال 2021 تحت عنوان “بازیابی سبز – راهی برای دستیابی به COVID-19” است و با توجه به افزایش قابل توجه علاقه ملی به مسائل زیست محیطی رخ می دهد. این وزارتخانه همچنین تلاش می کند تا مفاهیم زیست محیطی را از طریق پروتکل همکاری با وزارت آموزش و پرورش در برنامه های آموزشی ادغام کند.

یاسمین فواد وزیر محیط زیست مصر گفت که محیط زیست جنبه ضروری استراتژی توسعه پایدار مطابق با چشم انداز مصر برای سال 2030 است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *