مصر شاهد افزایش جرایم خشن بر اساس جنسیت در سال 2020 به 415 مورد است: بنیاد Edraak

[ad_1]

براساس بنیاد توسعه و برابری Edraak ، مصر در مجموع 415 جنایت علیه زنان و دختران را در سال 2020 گزارش کرده است.

با توجه به جنایات وی در مورد خشونت مبتنی بر جنسیت علیه رصدخانه زنان و دختران (رصدخانه GBV-CAW) ، همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) به میزان قابل توجهی در این افزایش کمک کرده است.

همه گیری ، بیشتر زمینه را برای خشونت ، به ویژه خشونت خانگی ، بیشتر به دلیل قفل و ممنوعیت حصر شب ایجاد کرده است. متأسفانه ، این روند در خشونت خانگی مبتنی بر جنسیت محدود به مصر یا خاورمیانه نیست.

ناگوا رمضان ، مدیرعامل Edraak ، در گفتگو با روزنامه دیلی نیوز مصر ، گفت که این سازمان از طریق فرآیند نظارت متوجه افزایش در سال 2020 شده است.

این نشان داد که خشونت مبتنی بر جنسیت در نیمه دوم (H2) سال 2020 به طور قابل توجهی افزایش یافته است ، با 299 مورد خشونت علیه زنان و دختران گزارش شده است. در مجموع 116 مورد در نیمه اول سال گزارش شده است.

افزایش قابل توجه بین دو نیمه سال ممکن است به دلیل تأثیرات منفی شیوع ویروس کرونا در حمایت از اجتماعی باشد ، به ویژه برای افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند.

ناگوا رمضان
ناگوا رمضان

نه تنها زنان مجبور بودند با استنباط و فشارهای اقتصادی و مالی فزاینده ناشی از همه گیری مقابله کنند ، زیرا فعالیت در مشاغل به طور فزاینده ای دشوار بود. آنها همچنین در موج اول باید با خرابی یا عدم دسترسی به شبکه های امنیت اجتماعی کنار بیایند.

این به نوبه خود تأثیر منفی به همان اندازه بر خطرات قرار گرفتن در معرض خشونت زنان و دختران در نتیجه فشار روانی و اختلالات جسمی در خانواده ها داشت.

قتل و خودکشی

یک گزارش Edraak نشان داد که در طول سال 165 زن و دختر در مصر کشته شده اند ، که این امر را به رایج ترین نوع خشونت مبتنی بر جنسیت در کشور تبدیل کرده است.

ادراك گفت: “113 مورد قتل به علت خشونت خانوادگی توسط یكی از اعضای خانواده یا شریك فعلی یا سابق و 14 مورد قتل به دلیل آنچه به عنوان جرائم ناموسی شناخته می شود ، وجود دارد.” همچنین یك مورد قتل نیز ثبت شده است از جرم ختنه دستگاه تناسلی زنان (FGM) ، با کشف 10 جسد زنان و دختران ناشناس با نشانه های شکنجه و ضرب و شتم. “

اطلاعات Edraak نشان می دهد که بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از خشونت خانگی در استان جیزه رخ داده است که 15٪ از این تعداد را نشان می دهد. پس از آن استان قاهره گزارش می شود که 10.6٪ موارد را گزارش می کند ، در حالی که استان های دریای سرخ ، کافر الشیخ ، ماتروح ، بنی سوئف و دره جدید با 1٪ دفتر استانداری در انتهای لیست قرار دارند.

در سال 2020 ، ادراك 14 مورد قتل را به ظن رفتار زنان گزارش كرد ، كه اين رقم 12.3 درصد از كل قتل هاي خشونت خانگي و 23 مورد قتل را تشكيل مي دهد.

به دنبال آن ، 54 مورد گزارش شده از خودكشی در میان دختران و زنان در هر سنی ، علاوه بر 9 مورد اقدام به خودكشی ، ارائه شد.

“همه خودکشی ها به طور قانونی در نتیجه بحران روانی قربانی / بازمانده ثبت می شود تا پرونده مختومه شود و به ندرت گزارش می شود که دختران یا زنان در معرض خشونت خانگی یا هر دلیل دیگری قرار بگیرند که منجر به خودکشی شود. ، “گزارش افزود.

وی همچنین نشان داد که استان Sharkeya بالاترین میزان خودکشی را با ثبت 16.6٪ موارد ، پس از آن استان Giza با 11٪ و استان Garbeya با 9.2٪ را ثبت کرده است.

محققان Edraak 34 مورد ضرب و شتم شدید را کشف کردند که “منجر به آسیب دائمی ، کوفتگی یا شکستگی می شود که به درمان طولانی مدت نیاز دارند.”

استان جیزه با 26.4٪ موارد بالاترین میزان ضرب و شتم وحشیانه را در سال 2020 و پس از آن استان Garbeya با 17.6٪ ثبت کرده است.

تجاوز و آزار جنسی

گزارش Edraak نشان می دهد که در سال 2020 ، 44 مورد تجاوز علیه دختران و زنان در سنین مختلف در مصر مشاهده شده است که شامل چهار مورد در میان افراد با نیازهای ویژه است.

در موارد اخیر ، مرتکب از ناتوانی قربانی / بازمانده در صحبت یا مقاومت ، و همچنین از این واقعیت که سابقه قربانی اغلب مورد سال قرار می گیرد ، سوits استفاده می کند ، و موارد گزارش چنین جرایمی را کمتر می کند.

شدت موضوع به قدری زیاد است که تعداد زیادی از والدین برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض بارداری ناشی از تجاوز جنسی و محارم ، برای برداشتن نزدیکان خود از معلولیت به هیسترکتومی مراجعه می کنند. این خود نوعی خشونت جسمی است که توسط جامعه مردسالار و مقامات علیه زنان و دختران با نیازهای ویژه اعمال می شود.

قاهره با 29.5 درصد و با جیزه 15.9 درصد با بالاترین میزان تجاوز در صدر فهرست قرار گرفت.

در مورد آزار و اذیت جنسی ، این گزارش می افزاید که در سال 2020 ، در مجموع 57 جنایت آزار جنسی علیه دختران و زنان در مصر انجام شده است – و این تنها موارد گزارش شده است.

قاهره نیز با بالاترین میزان آزار و اذیت جنسی ، با 35.7٪ ، جیزه با 15.2٪ پس از آن در راس لیست قرار دارد.

محققان Edraak همچنین هشت گزارش رسمی از آزار و اذیت الکترونیکی در کشور را در طول سال مشاهده کردند.

از آنجا که این سازمان عمدتاً بر روی پرونده های ثبت شده متمرکز است ، این بدان معنی است که موارد زیادی از جنایات ثبت نشده و قربانیان خاموش وجود دارد.

در پاسخ ، رمضان گفت: “ما تخمین می زنیم که ده ها هزار مورد و تخلف علیه زنان و دختران اتفاق می افتد ، اما به طور رسمی گزارش نشده است.”

رمضان افزود: این موارد شامل موارد و شکایات دریافت شده از دفتر شکایات شورای ملی زنان (NCW) و همچنین شهادت ها و مواردی است که در صفحات و وبلاگ های شبکه های اجتماعی دیده می شود و به طور رسمی گزارش نمی شوند.

رمضان در گفتگو با روزنامه دیلی نیوز مصر ، افزود كه جامعه مصر باید زنان و دختران را تشویق كند تا از طریق كمكهای حمایتی كه توسط سازمانهای غیردولتی (NGO) و دولت برپا كرده اند گزارش دهند. این یک مکانیزم گزارشگری ایمن تر ، که همچنین محافظت از بازماندگان / قربانیان را تضمین می کند ، به گزارشگران ارائه می دهد.

در این گزارش ذکر شده است که بیماری همه گیر COVID-19 یکی از دلایل اصلی افزایش خشونت علیه زنان است ، به دلیل اینکه جهان موج دوم ویروس را تجربه می کند ، احتمال افزایش سطح خشونت دوباره وجود دارد. با توجه به این موضوع ، ماه رمضان برخی توصیه ها را برای جلوگیری از افزایش مجدد خشونت های مبتنی بر جنسیت عنوان کرده است ، همانطور که در اوایل سال 2020 مشاهده شد.

این توصیه ها عبارتند از: بهبود مکانیسم های پاسخگویی و پشتیبانی از قربانیان و بازماندگان. تأکید بر تعداد روزافزون خطوط امن امن برای قربانیان برای گزارش جرایم ؛ ارائه حمایت حقوقی و روانی علاوه بر صدور پادمان هایی که می توانند به طور مثر اعمال شوند.

رمضان گفت: “دولت باید در صدور و اصلاح قوانینی مانند قانون احوال شخصیه سرعت ببخشد و قانونی در مورد خشونت خانگی صادر کند که بتواند با استفاده از مواد قانون مجازات به سطوح بالای خشونت در خانواده و قتل های ناموسی بپردازد.”

وی خاطرنشان کرد که سازمان های غیردولتی نیز باید از نزدیک همکاری کنند و با واحدهای وزارت کشور که با خشونت مبارزه می کنند گفتگو کنند. این گفتگو همچنین به منظور بهبود مکانیزم های پاسخگویی و گزارش دهی ، به دادسرای عمومی و اداری می رسد.

همچنین به قضات دستور داده می شود كه از استفاده از ماده 17 قانون مجازات مصر كه بخشش در موارد خشونت بر مبنای جنسیت را پیش بینی می كند و در موارد قتل ناموسی به طور گسترده استفاده می شود ، منصرف شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *