مصر مجسمه های معروف قوچ را در معبد کارناک بازیابی می کند

[ad_1]

خالد الانانی ، وزیر گردشگری و عتیقه مصر و مصطفی وزیری دبیرکل شورای عالی آثار باستانی از بزرگترین پروژه نوسازی برای نجات 29 مجسمه قوچ در معبد کارناک رونمایی کردند.

پس از انتقال چهار مجسمه پشت ستون اول معبد به میدان تحریر در قاهره ، مشخص شد که مجسمه های دیگر خسارت قابل توجهی دیده اند.

این به دلیل حمل و نقل و ذخیره سازی ضعیف آنها در دهه 1970 است ، زمانی که صدا و نور در معبد کارناک آغاز شد. در نتیجه کشف ، تصمیم گرفته شد که آنها را بازگرداند و از آنها در برابر آسیب بیشتر محافظت کند.

صلاح الماسه ، مدیر معبد کارناک ، در بیانیه ای برای رسانه ها گفت که وزارت گردشگری و آثار باستانی از چند ماه پیش مرمت و نگهداری گروهی از مجسمه های قوچ را آغاز کرد. این مجسمه ها در ضلع جنوبی اولین حیاط معبد کارناک واقع شده اند که در اصل 33 عدد از آنها قبل از انتقال چهار قوچ به میدان تحریر بوده است.

الماسه نشان می دهد که وزن هر قوچ حدود 5.5 تن است و مجسمه ها برای نشان دادن خدای مصر باستان Amon Ra طراحی شده اند. برج حمل همچنین نماد قدرت و باروری مصر باستان است.

وی افزود: ایده مرمت به دو محور بستگی دارد که اولین محور انتقال قوچها از محل استراحت اصلی آنها است. به دنبال آن حفاری یک ترانشه به عرض تقریبی 2 متر و عمق 1.5 متر انجام می شود که با شن و ماسه پر خواهد شد.

هدف این کار جلوگیری از تأثیر منفی آبهای زیرزمینی بر روی مجسمه های ماسه سنگ است ، به خصوص که ماسه سنگ به ویژه در معرض آسیب های ناشی از آب و رطوبت خاک است.

مرمت و نگهداری مجسمه ها توسط یک تیم تخصصی از باستان شناسان ، متخصصان حفاظت از محیط زیست و تکنسین های وزارت گردشگری و آثار باستانی انجام می شود. آنها زیر نظر مستقیم وزارتخانه و با هماهنگی منطقه باستانی کارناک کار خواهند کرد. پس از اتمام کار حفاظت ، مجسمه ها بر روی یک پایه بتونی مدرن قرار می گیرند تا از حفظ آنها اطمینان حاصل شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *