مصر می خواهد با تغییر اقلیم مبارزه کند: وزارت محیط زیست

[ad_1]

یاسمین فواد ، وزیر محیط زیست مصر روز دوشنبه گفت که مصر می خواهد با تغییر اقلیم مبارزه کند.

فواد همچنین گفت که یکی از تلاش های دولت در این زمینه تکمیل نقشه تعاملی خطرات تغییر آب و هوا در مصر است.

این پروژه در سه مرحله با همکاری بخش نظارت نظامی ، سازمان هواشناسی مصر (EMA) و مرکز تحقیقات آب اجرا خواهد شد. این هدف کمک به تصمیم گیرندگان در شناسایی مناطق در معرض خطر بالقوه تغییرات آب و هوایی و انجام اقدامات لازم در بخشهای مختلف توسعه و همچنین استفاده از فرصتهای مالی برای سازگاری است.

فواد افزود كه وزارت او پروژه نهایی را برای راه اندازی پروژه سیستم های اقلیمی تحول گرا آماده كرده است. هدف ارائه وام های بلند مدت و پشتیبانی فنی از شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) است.

این پروژه توسط آژانس توسعه فرانسه (AFD) و صندوق آب و هوای سبز به ارزش 150 میلیون یورو با سرمایه گذاری مشترک از AFD تأمین مالی می شود. این هدف برای تأمین مالی سرمایه گذاری هایی است که دارای معیارهای واجد شرایط بودن هستند ، که از طریق یک مطالعه مقدماتی تعیین می شود.

پروژه سیستم های اقلیمی تحول گرا در چهار بخش ، یعنی گردشگری پایدار ، مدیریت پسماند ، آب و فاضلاب و حمل و نقل متمرکز خواهد شد. برخی از بانک های فعال در بازار مصر این پروژه را مدیریت خواهند کرد.

علاوه بر این ، AFD همچنین 1.5 میلیون یورو کمک مالی برای تغییر الگوهای موجود در بخش بانکی مصر در نظر می گیرد. این به آنها کمک می کند تا در پی اعلام عدم تأمین مالی پروژه هایی که مستقیماً بر تغییرات اقلیمی تأثیر می گذارند و باعث تشدید آنها می شوند ، دستخوش تغییر شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *