مصر می گوید اظهارات داخلی اتیوپی غیر قابل قبول است

[ad_1]

روز پنجشنبه ، مصر قاطعانه اظهارات وزارت امور خارجه اتیوپی را رد کرد و آنها را غیر قابل قبول خواند.

احمد حافظ سخنگوی وزارت امور خارجه مصر در بیانیه ای رسمی گفت اظهارات دینا مفتی سخنگوی وزارت امور خارجه اتیوپی در مورد مصر “نقض فاحش” است.

روز سه شنبه ، سخنگوی وزارت امور خارجه اتیوپی در مورد امور داخلی مصر اظهار نظر کرد ، که قاهره آن را “نقض ارزشهای تثبیت شده آفریقایی است که موجب برادری و احترام به دیگری می شود”.

حافظ گفت: “این بیانیه ها نقض فاحش تعهدات در بنیاد اساسی اتحادیه آفریقا است ، که به وضوح در ماده چهارم خود تعهد کشورهای عضو در عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها را ارائه کرده است.”

وی تأكید كرد كه چنین حمله ای به دولت مصر چیزی بیش از ادامه رویكرد استفاده از لحن خصمانه اتیوپی برای سرپوش گذاشتن بر ناكامی های پیاپی اتیوپی ، چه در داخل و چه در خارج است.

حافظ با بیان اینکه مصر همیشه ترجیح داده است به هیچ وجه از بحث در مورد اوضاع داخلی و تحولات در اتیوپی خودداری کند ، افزود: مناسب تر است که سخنران اتیوپی به وخیم تر شدن شرایط کشور خود توجه کند ، درگیری ها و فجایع انسانی که منجر به کشته شدن صدها نفر و اخراج دهها هزار شهروند بی گناه شد. “

“آخرین فاجعه های داخلی در اتیوپی آنچه در مناطق Tigray و Benishangul-Gumuz در مقابل کل جهان اتفاق می افتد و همچنین تنش ها و بی ثباتی در منطقه ارومیه است. حافظ در پایان گفت ، اتیوپیایی همچنان به اقدامات خصمانه خود نسبت به همسایگان منطقه ای خود از جمله درگیری های اخیر و تشدید تنش ها در مرز با سودان ادامه می دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *