مصر و انگلیس به دنبال برقراری روابط تجاری پایدار هستند

[ad_1]

یكی از اهداف اصلی توافق نامه تجاری بین مصر و انگلستان حصول اطمینان از ادامه پایدار و قابل پیش بینی روابط تجاری بین دو كشور است.

توافقنامه ارتباط بین انگلیس و مصر در اوایل دسامبر سال 2020 امضا شد و از ژانویه 2021 لازم الاجرا شد.

روز سه شنبه یک نشست خبری مجازی مطبوعاتی توسط اتحادیه بازرگانی مصر انگلیس (BEBA) تحت عنوان “توافق نامه تجاری مصر و انگلیس: باز کردن فرصت های جدید تجاری از انگلستان و مصر” برگزار شد.

در جریان این رویداد ، پل مولارد ، مشاور ارشد دپارتمان تجارت بین الملل انگلیس (DIT) گفت که توافق نامه بین مصر و انگلیس اطمینان در تجارت و تجارت بین دو کشور را فراهم می کند.

این اطمینان حاصل خواهد کرد که تقریباً تحت همان شرایط تضمین شده در توافقنامه اتحادیه اروپا و مصر ادامه خواهد یافت. بنابراین ، تجارت به طور کلی تحت تأثیر یک تغییر شدید در تجارت و اجرای توافق نامه ارتباط بین انگلستان و مصر قرار نخواهد گرفت.

مولارد همچنین به قوانین مبدا اشاره کرد که انگلستان به استفاده از یورو و قالب یورو-مدیترانه برای گواهینامه های حرکت ادامه خواهد داد.

ایمان رفعت نصر ، مدیر کل تجارت کالاها ، موافقت نامه های بازرگانی و بخش تجارت خارجی در وزارت تجارت و صنعت مصر ، گفت که وی در حال حاضر برای جلسات متعدد با جامعه تجارت مصر آماده می شود. این موارد شامل شوراهای صادرات ، فدراسیون صنایع مصر (FEI) و انجمن صادرات مصر (EEA) است تا از آنها بشنوید و اطلاعات را به اشتراک بگذارید.

نصر گفت: “در طی این رویدادها ، ما بین نیازهای بخش خصوصی و آنچه دولت می تواند برای کمک به آنها انجام دهد پیوند برقرار خواهیم کرد.” در آینده نزدیک ، درباره بسیاری از جلسات با کسب و کار چیزهای زیادی خواهید شنید انجمن. “

وی افزود كه مصر و انگلستان با تأكید بر ادامه ایجاد چنین روابطی ، از روابط اقتصادی استراتژیك طولانی مدت در زمینه های مختلف برخوردار بودند.

نصر گفت: انگلستان یکی از بزرگترین سرمایه گذاران مصر در بخشهای مختلف از جمله نفت و گاز ، ارتباطات از راه دور و داروسازی است.

وی گفت: “همیشه توانایی بهبود روابط بین دو کشور و بهره مندی از این واقعیت است که مصر دارای شبکه ای از توافق نامه های تجارت آزاد است.” “آخرین قانون لازم الاجرا ، منطقه تجارت آزاد قاره آفریقا است ( AfCFTA).) “

نصر افزود: توافق نامه فعلی فرصتی را فراهم می کند تا بیشتر به بررسی راه های مختلف بهبود روابط تجاری بین دو کشور بپردازیم.

وی گفت: “تجارت بین دو کشور در سال 2019 حدود 3.6 میلیارد پوند بوده است که از این مقدار 2.4 میلیارد پوند تجارت و کالا است” ، این تنها 8٪ تجارت مصر با اتحادیه اروپا در سال 2019 را نشان می دهد. d.

وی همچنین گفت ، “من معتقدم تجارت ما به ویژه از نظر صادرات محصولات کشاورزی ، به ویژه میوه و سبزیجات ، از توانایی های مصر برخوردار است.”

نصر خاطرنشان کرد که طبق آمار انگلستان ، واردات میوه و سبزیجات به انگلیس 11.5 میلیارد پوند بود ، در حالی که صادرات 1.3 میلیارد پوند بود ، بنابراین این اختلاف وجود دارد که مصر می تواند نقش مهمی در او داشته باشد.

در جریان این کنفرانس ، احمد عزالدین ، ​​معاون رئیس فدرال رزرو برای صنعت و تجارت ، گفت که دولت مصر هنوز هم نیاز به اقدام واقعی در زمین دارد.

هدف آنها باید تشویق به سرمایه گذاری و فرصت های شغلی باشد ، عزالدین افزود که این کشور باید به بازرگانان انگلیسی کمک کند تا این فرصت ها را تشخیص دهند و از مزایای توافق نامه همکاری مصر و انگلیس بهره مند شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *