مصر و سوئیس در حال مذاکره در مورد تقویت همکاری های اقتصادی هستند

[ad_1]

وزیر تجارت و صنعت مصر ، نوین گاما ، بر تمایل دولت برای گسترش همکاری با سوئیس در زمینه های مختلف اقتصادی تأکید کرد.

تمرکز ویژه ای بر همکاری های تجاری و سرمایه گذاری بین دو کشور و توافق در مورد چشم انداز مشترک در مورد چشم انداز همکاری های آینده در سطح اقتصادی وجود خواهد داشت.

گامایا در دیدار با سفیر سوئیس در قاهره پل گارنیر گفت مصر می خواهد توافق نامه تجارت آزاد اروپا (EFTA) را که بین مصر و کشورهای EFTA امضا شده فعال کند. این امر همچنین می تواند ورود صادرات مصر به محصولات کشاورزی ، تجاری و غذایی را تسهیل کند.

وزیر به اهمیت تقویت همکاری با طرف سوئیسی و استفاده از تجربیات این کشور در حمایت از شرکتهای کوچک و متوسط ​​(SME) اشاره کرد.

این امر به ویژه درست است زیرا تقریباً 99٪ بخش تجارت سوئیس را SME ها تشکیل می دهند که حدود دو سوم فرصت های شغلی را در اقتصاد کشور فراهم می کنند.

وزیر اضافه کرد که مصر می خواهد حجم تجارت خود با سوئیس را افزایش دهد و خاطرنشان کرد که تجارت بین دو کشور در سال 2020 به حدود 960 میلیون دلار رسیده است.

گاما افزود كه سوئیس با مشاركت 2.179 میلیارد دلار سرمایه در 433 پروژه ، در رده پانزدهم لیست كشورهای سرمایه گذار در بازار مصر قرار دارد.

وزیر گفت که تلاش برای رفع عدم تعادل تجاری بین مصر و کشورهای EFTA مهم است. در همان زمان ، همکاری برای انجام یک سری فعالیت ها با هدف معرفی الزامات جامعه تجارت مصر برای صادرات به بازار افتا تقویت خواهد شد.

این مزایایی را که این توافقنامه با تمرکز بر بخشهای با اهمیت نسبی برای مصر تضمین می کند ، در نظر می گیرد.

سفیر گارنیر از طرف خود تمایل کشورش را برای تعمیق همکاری های مشترک اقتصادی با مصر ، به ویژه با توجه به روابط استراتژیک بین دو کشور ابراز کرد.

گارنیر افزود مصر از جایگاه ویژه ای نزد سرمایه گذار سوئیسی برخوردار است ، خصوصاً اینکه پنجره عمده صادراتی برای سایر بازارها ، یعنی آفریقا است که بزرگترین بازار صادرات سوئیس نیز محسوب می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *