مصر و سودان توافق کردند که از منابع معدنی برای اهداف صنعتی استفاده کنند

[ad_1]

وزیر تجارت و صنعت Nevine Game مصر با وزیر انرژی و معدن سودان عبد الرحمن دیدار و در مورد تقویت همکاری مشترک دو کشور برای افزودن ارزش به منابع معدنی گفتگو کرد.

گاما گفت مصر و سودان سرشار از مقادیر زیادی مواد معدنی خام هستند که برای افزایش ارزش آنها باید با حمایت از تولیدات محلی به حداکثر برسند.

عبدالرحمن به نوبه خود از آغاز همکاری مشترک در این زمینه با مصر استقبال کرد. وی افزود که هر دو کشور از توانایی هایی برخوردارند که آنها را به عنوان یک مرکز منطقه ای و بین المللی برای انرژی و استخراج تعریف می کند.

گاما در سفر چهار روزه اخیر خود به سودان همچنین با وزیر دارایی هبا محمد علی دیدار و در مورد همکاری در تمام زمینه های اقتصادی گفتگو کرد.

گاما گفت که در این جلسه درباره اولویت پروژه های سرمایه گذاری سودان در دوره بعدی و همچنین مشارکت مصر در توسعه اقتصاد سودان ، به ویژه پس از لغو تحریم های بین المللی ، بحث و تبادل نظر شد.

دو وزیر همچنین در مورد اهمیت رفع موانع تجاری که مانعی برای جریان کالاهای بین دو کشور است ، گفتگو کردند. این امر به ویژه در مورد کالاهایی که مالیات سنگین گمرکی بر آنها وضع شده صادق است.

گاما گفت مصر می تواند به سودان کمک کند تا نقشه سرمایه گذاری صنعتی را تنظیم کند و از تجربیات مصر بهره ببرد. وی خاطرنشان کرد که فرصتی برای تقویت همکاری مشترک بین دو کشور در ایجاد و مدیریت مجتمع های صنعتی و مناطق آزاد وجود دارد.

علاوه بر این ، وزیر دارایی سودان تأیید کرد که کشورش قدم های جدی برای دستیابی به توسعه جامع و پایدار برداشته است. این کار از طریق اجرای یک برنامه توسعه شامل بسیاری از پروژه های زیربنایی و گسترش به مناطق تولید با ارزش افزوده بالا انجام خواهد شد.

این علاوه بر آماده سازی مداوم دولت سودان برای صدور قانون سرمایه گذاری جدید برای جذب شرکت های بین المللی است که در بازار آینده سودان سرمایه گذاری می کنند.

علی در مورد چالش های فعلی پیش روی تجارت بین دو کشور ، علی خاطر نشان کرد که توجه زیادی به این موضوع خواهد داشت. به عنوان بخشی از این ، وی در بحث و بررسی مقررات گمرکی کشورش که برای کالاهای خاص وضع شده است ، شرکت خواهد کرد.

انتظار می رود این حرکت به دستیابی به یک چشم انداز جامع کمک کند که به حذف همه محدودیت ها و رونق تجارت بین مصر و سودان کمک می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *