مصر و AfCFTA در حال بحث در مورد تحریک تجارت قاره هستند

[ad_1]

وزیر تجارت و صنعت مصر ، نوین گیمه ، تمایل مصر را برای شروع کار با منطقه تجارت آزاد قاره آفریقا (AfCFTA) ابراز کرده است ، که توافق نامه آن از اوایل ژانویه لازم الاجرا شد.

گاما گفت مصر در تلاش مداوم برای دستیابی به ادغام آفریقا ، تقویت تجارت بین این قاره و ادغام آن در سیستم تجارت جهانی است. این کار را با اجرایی شدن این توافق نامه تحت ریاست اتحادیه آفریقا در سال 2019 انجام داد.

وزیر در دیدار خود با وامکل منه ، دبیرکل AfCFTA ، خاطرنشان کرد که مصر یکی از اولین کشورهایی است که توافق نامه را امضا و تصویب کرده است. وی افزود که مصر یکی از اولین کشورهایی است که پیشنهادات خود را برای آزادسازی تجارت کالاها و خدمات ارائه داد.

گاما توضیح داد که وزارت او در حال نظارت بر مقامات ملی مصر است تا براساس این توافق تجارت واقعی را آغاز کند. وزارت تجارت و صنعت به دنبال ارائه توافق نامه به جامعه بازرگاني مصر و گشودن بازارهاي جديد براي محصولات مصري است.

این وزارتخانه همچنین با وارد کردن نیازهای مصر از این قاره در تلاش است تا با کشورهای آفریقایی ادغام شود.

گاما گفت که حمایت از حقوق مالکیت معنوی اولویت بالایی برای ارتقا cooperation همکاری مشترک تجاری و صنعتی بین کشورهای آفریقایی است. این امر به نوبه خود ضمن دستیابی به یک سیستم متعادل و کارآمد مالکیت معنوی در اجرای توافق نامه ، نوآوری و مزیت رقابتی را حفظ خواهد کرد.

گاما گفت: “این وزارتخانه آمادگی كامل را دارد تا تمام مهارت های فنی و انسانی را در زمینه تجارت و حمایت از رقابت به كشورهای آفریقایی ارائه دهد كه در این زمینه مصر تجربه زیادی دارد.” همچنین می توان جلسه وزرای تجارت آفریقا را ترتیب داد. در مصر در دوره بعدی در چارچوب مذاکرات تجارت آزاد آفریقا. “

وی خاطرنشان کرد که این تلاش ها در مرحله اول مذاکرات AfCFTA و همچنین سرعت بخشیدن به مذاکرات در مرحله دوم و سوم به منافع مصر در زمینه مسائل برجسته می رسد.

از طرف من ، من گفتم كه مصر یكی از برجسته ترین كشورهایی است كه در زمان ریاست اتحادیه آفریقا (AU) نقش مهمی در اجرای توافقنامه ایفا كرد. این کشور همچنین در راس لیست کشورهایی است که براساس اعتقادات خود توافقنامه را تصویب کرده اند.

وی برای من روشن کرد که ایجاد یک منطقه تجارت آزاد آفریقا ، به عنوان یک بازار مشترک قاره ای ، به اتحاد همه کشورهای عضو نیاز دارد. وی افزود: آنها باید در مورد اصول یکسان سازی مبدا ، مشخصات محصول ، گمرک ، روش های مالی و اداری مربوط به واردات و صادرات توافق کنند. با این کار جریان کالاهای تولید شده در آفریقا به بازارهای کشورهای عضو تضمین می شود.

وی با بیان اینکه 35 کشور تاکنون توافق نامه تجارت آزاد و آزاد را تصویب کرده اند ، افزود: دبیرخانه منتظر تصویب توافق نامه توسط همه کشورهای عضو تا پایان سال جاری است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *