مصر و ITFC برنامه همکاری مالی 1.1 میلیارد دلاری را امضا کردند

[ad_1]

مصر و شرکت بین المللی مالی تجارت اسلامی (ITFC) یک برنامه همکاری مالی برای سال 2021 امضا کرده اند که 1.1 میلیارد دلار راه حل مالی یکپارچه در اختیار این کشور قرار داده است.

این برنامه توسط مدیر اجرایی ITFC هانی سالم سونبال امضا شد. اشرف عبدالله ، معاون اجرایی شرکت عمومی نفت مصر (EGPC) ؛ و احمد یوسف ، معاون رئیس اداره کل تأمین کالا (GASC).

در این امضا هالا ال سعید ، وزیر برنامه ریزی و توسعه اقتصادی و فرماندار مصر در گروه بانک توسعه اسلامی حضور داشتند. تارک ال مولا ، وزیر نفت و منابع معدنی. علی مسلیحی ، وزیر تأمین و تجارت داخلی ؛ رانیا المشات ، وزیر همکاری بین الملل ؛ و Nevine Gamea ، وزیر تجارت و صنعت.

آل سعید در طی سخنرانی خود گفت که این امضای شامل تأمین بودجه و بسته ای از پروژه ها و برنامه ها با هدف تسهیل تجارت ، ایجاد ظرفیت و ارائه حمایت های نهادی است.

این هدف همچنین بهبود رقابت در بخشهای مختلف مرتبط با تجارت خارجی و همچنین اجرای پروژه هایی برای دیجیتالی کردن عملیات تجاری است. در عین حال ، این سازمان در تلاش است تا با مشارکت سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل (UNIDO) ، کارایی زنجیره های ارزش را در بخش پنبه در مصر بهبود بخشد.

این برنامه همچنین به دنبال ارتقا کارآفرینی زنان از طریق برنامه زنان در تجارت جهانی (SheTrades) است که بنیاد به عنوان بخشی از برنامه ابتکار تجارت برای کشورهای عربی (AfTIAS) آن را نظارت می کند.

السید افزود که این وجوه به عنوان بخشی از مشارکت استراتژیک بین دولت مصر و ITFC و همچنین توافق نامه 3 میلیارد دلاری بین دو کشور در سال 2018 است.

ال مولا با تقدیر از نقش اساسی و اساسی ITFC در توسعه اجتماعی و اقتصادی مصر ، خاطرنشان کرد که پنج توافقنامه چارچوب بین این دو و مصر به نمایندگی از وزارت همکاری بین المللی امضا شده است.

ارزش این پنج توافق نامه در مجموع 9.2 میلیارد دلار است ، از جمله پنجمین قرارداد چارچوب امضا شده در پایان ژانویه 2018 به ارزش 3 میلیارد دلار. برای تأمین مالی مواد اولیه اساسی ، 16 معامله مالی به ارزش 2.225 میلیارد دلار بر اساس این توافق نامه تصویب شد.

Sonbol گفت: “این آخرین بودجه بسیار مهم است ، به ویژه با توجه به تأثیرات همه گیر Covid-19 بر اکوسیستم های تجاری محلی.”

وی افزود: بسیاری از شرکت ها از جمله SME و صادرکنندگان وجود دارند که به شدت تحت تأثیر این بیماری همه گیر قرار دارند و ما می توانیم با اطمینان از واردات کالاهای اساسی به احیای تجارت بپردازیم.

Sonbol گفت که این برنامه به عنوان بخشی از توافق نامه پنجم امضا شده در سال 2018 با مصر است. از سال 2008 ، ITFC 9.361 میلیارد دلار بودجه را به طور عمده برای تأمین نیازهای واردات نفت و فرآورده های نفتی تصفیه شده فراهم کرده است. این علاوه بر مواد اولیه اولیه مورد نیاز برای تولید محصولات غذایی مانند گندم است.

این برنامه با توجه به تأثیرات همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) از تلاش های دولت مصر برای تسریع بهبود اقتصادی کشور پشتیبانی خواهد کرد.

این امر منجر به بهبود توسعه اجتماعی و اقتصادی و ابتکارات تجاری داخلی و همچنین واردات کالاهای اساسی مانند مواد غذایی ، نفت خام و فرآورده های نفتی خواهد شد.

آنچه که برنامه 2021 را متمایز می کند ، تمرکز آن بر راه حل های تجاری یکپارچه است که هدف آن حمایت از نهادهای مصری است که از سرمایه تجاری ارائه شده توسط این شرکت از طریق پروژه هایی که قرار است در سال 2021 توافق و اجرا شود ، سود می برند. .

این پروژه ها و فعالیت ها پشتیبانی نهادی ، ظرفیت سازی و توسعه مهارت ها را برای افرادی که در این ذی نفعان بودجه کار می کنند فراهم می کند. تمرکز در سال 2021 بر بخشهای اولویتی خواهد بود که توسط دولت مصر مشخص می شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *