مصر و KOICA در مورد پروژه جدیدی برای دیجیتالی کردن خدمات عمومی توافق کردند

[ad_1]

آژانس همکاری بین المللی کره (KOICA) در حال انجام بحث های فعال در مورد پروژه جدید با دولت مصر است که به دیجیتالی کردن خدمات عمومی در این کشور کمک می کند.

OhYeonKuum ، مدیر ایالت KOICA در مصاحبه با Daily News Egypt گفت KOICA امیدوار است كه این پروژه در اسرع وقت آغاز شود.

علاوه بر این ، “او گفت:” ما در حال آماده سازی برای اجرای دو پروژه تا سال آینده هستیم كه شامل رشد اقتصادی زنان و كاهش شکاف جنسیتی در جامعه است و هزینه تقریبی آن 6.5 میلیون دلار است.

به گفته O ، این دو پروژه با مشارکت سازمان های چند جانبه از جمله صندوق جمعیت ملل متحد (UNFPA) ، سازمان ملل برای برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان (UN Women) و شورای ملی زنان در مصر (NCW) اجرا خواهد شد. )

در مصاحبه ، او با جزئیات به کار KOICA در مصر پرداخت و درباره کارهایی که آژانس برای حمایت از کشور از طریق شیوع ویروس کرونا (COVID-19) انجام داده است ، بیشتر صحبت کرد.

KOICA از زمان تأسیس تاکنون چند پروژه در مصر اجرا کرده است؟ کل هزینه برآورد شده این پروژه ها چقدر است؟

اگرچه ما دفتر خود را در سال 1998 اینجا تأسیس کردیم ، KOICA از سال 1991 با مصر کار می کند. کل مبلغ همکاری و بودجه دریافتی از KOICA از مصر از سال 1991 تا 2019 حدود 69 میلیون دلار بوده است. در همین مدت ، ما ما تاکنون از 21 پروژه حمایت کرده ایم که از این تعداد 19 پروژه به اتمام رسیده است و دو پروژه هنوز ادامه دارد.

بیشتر پروژه های شما در کدام بخش اجرا می شوند؟

می خواهم اشاره کنم که از طریق برنامه توسعه ما تاکنون ، حدود 1600 کارمند مصری را به کره اعزام کرده ایم. ما همچنین حدود 750 داوطلب را به مصر اعزام کردیم.

بیشتر همکاری ها در مصر بر روی بخش آموزش و حرفه ای متمرکز است که حدود 50٪ فعالیت های ما را تشکیل می دهد.

به عنوان بخشی از این ، ما تاکنون برخی مراکز آموزش حرفه ای را با همکاری وزارت صنعت و تجارت ایجاد کرده ایم. پروژه در حال اجرا در بنی سوئف نیز بخشی از این تلاش است. علاوه بر این ، ما از دیجیتالی شدن خدمات عمومی پشتیبانی می کنیم. به عنوان مثال ، ما قبلاً از ایجاد و اتوماسیون سیستم توزیع برق حمایت کرده و در حال توسعه خدمات مدیریت ثبت اختراع الکترونیکی هستیم.

آیا می توانید درباره دو پروژه فعلی که نام بردید و هزینه تقریبی آنها بیشتر بگویید؟ پیش بینی می شود چه زمانی تکمیل شوند؟

اول از همه ، من می خواهم اشاره کنم که هدف KOICA بهبود ظرفیت مدیریت توسعه پایدار و کاهش نابرابری های اقتصادی و اجتماعی است. برای این منظور سه ستون داریم: اشتغال زایی برای نسل بعدی. بهبود کیفیت زندگی زنان ؛ و تقویت حاکمیت برای کارآیی و شفافیت بیشتر دولت است.

اولین پروژه در حال اجرا ایجاد دانشگاه فنی BeniSuef است که باید تا سال 2022 تکمیل شود. این رسماً از سال 2016 آغاز شد ، اما ما از سال 2018 پیشرفت در این پروژه را مشاهده کرده ایم. KOICA 5.83 میلیون دلار به این پروژه کمک کرده است. .

ما از طریق این پروژه می کوشیم تا به ستون اول برسیم که اشتغال برای جوانان ایجاد می کند. در عین حال ، ما تلاش می کنیم بین آموزش و اقتصاد پیوند م effectiveثری برقرار کنیم.

این پروژه با همکاری وزارت تحصیلات عالی و تحقیقات ایجاد شد. از طریق آن ، ما تلاش می کنیم تجهیزات آموزشی با کیفیت ارائه دهیم و معلمان را آموزش دهیم تا دانش آموزان بتوانند از آموزش استفاده کنند و آنها بتوانند برای آینده خود آماده شوند.

کوئیکا می خواهد این پروژه نوعی الگوی آموزش حرفه ای در مصر باشد. این اطمینان می دهد که مصر می تواند از این مدل برای آینده خدمات آموزشی خود لذت ببرد و آن را تکرار کند.

دومین پروژه در دست اجرا کار ما را با اداره ثبت اختراعات مصر (EGPO) آغاز کرد. به عنوان بخشی از این ، KOICA سیستم الکترونیکی EGPO را توسعه داده است تا بتوانند به طور موثر تمام اطلاعات مربوط به حق ثبت اختراع و ادعاهای مردم یا مخترعان را به صورت الکترونیکی مدیریت کنند.

از طریق این پروژه ، ما تلاش می کنیم تا اطلاعات مربوط به جریان جریان فکری در مصر را سازماندهی کنیم تا بتوان آن را بهتر مدیریت کرد. این پروژه بر نوعی دولت الکترونیکی متمرکز است و ما 2.9 میلیون دلار به آن کمک کرده ایم. این پروژه سال گذشته آغاز شده و انتظار می رود تا سال 2022 به پایان برسد.

چگونه KOICA از مصر در مبارزه با بحران COVID-19 حمایت کرد و چگونه این بحران بر نقش آژانس در این کشور تأثیر گذاشت؟

ما از نظر سازمانی چندین فعالیت را انجام دادیم. شاید شنیده باشید که کره با تأمین لوازم پزشکی از طریق سفارت کره در قاهره از مصر در طول بحران حمایت کرده است. در مورد نقش KOICA ، بگذارید ابتدا فعالیت های ما را قبل از همه گیری توضیح دهم.

ما پروژه های زیادی داریم ، از جمله پروژه هایی که شامل همکاری فنی هستند ، مانند اعزام داوطلب به جوامع محلی تا بتوانند در طول دوره آموزش به دانشجویان خدمت کنند.

ما همچنین هر ساله برخی از مقامات نمایندگی دولت مصر را به کره می فرستیم تا آنها بتوانند از طریق برنامه های مختلف آموزشی برخی از فرصت های توسعه ظرفیت را بدست آورند. با توجه به بیماری همه گیر COVID-19 ، این کار دشوار است.

برای دور زدن این موضوع ، ما به این فکر کردیم که چگونه این فعالیت ها را حتی در طی یک بیماری همه گیر ادامه دهیم. این بدان معنی بود که برخی از فرصت های یادگیری به صورت آنلاین گنجانده شده بود. این در واقع اولین برنامه توسعه ظرفیت بود که از طریق اقدامات آنلاین انجام شد.

ما با برنامه آموزش رشد جنسی ، که با مشارکت NCW صورت گرفت ، ادامه دادیم. پروژه دیگر مربوط به سیستم حمل و نقل هوشمند ، با مشارکت وزارت حمل و نقل.

برنامه داوطلبانه ما به شدت تحت تأثیر همه گیری COVID-19 قرار گرفته است ، زیرا ما نتوانسته ایم شخصاً داوطلب بفرستیم. در عوض ، این کار بصورت آنلاین انجام می شود ، همانطور که از کار داوطلبان ما در لوکسور و اسوان دیده می شود.

در همین زمان ، KOICA در حال اجرای پروژه ای با همکاری بنیاد Misr El Kheir برای کمک به جوامع محلی در غلبه بر COVID-19 است. از طریق این همکاری ، ما 25000 دلار برای حمایت از 1600 خانواده مصری در بنیسوف ، اسوان و لوکسور تأمین کرده ایم که معیشت آنها تحت تأثیر بحران جهانی بهداشت قرار گرفته است.

KOICA همچنین حدود 200،000 دلار برای پناهندگان و جوامع میزبان در مصر هزینه كرد تا از طریق برنامه بین المللی معیشت آنها را طی COVID-19 تأمین كند.

در واقع برخی از چالش ها در برخورد با فعالیت های COVID-19 وجود داشته است ، اما ما می توانیم به طور موثر با شرایط همکاران مصری خود کنار بیاییم.

چند پروژه در سال 2020 تکمیل شده است؟

همراه با پروژه های دانشگاه فنی بنی سوف و اداره ثبت اختراعات مصر ، KOICA همچنین دو آموزش آنلاین محلی برای NCW و وزارت حمل و نقل انجام داد. پروژه های داوطلب الکترونیکی در قاهره ، لوکسور و اسوان برای 260 دانش آموز در آنجا انجام شده است ، علاوه بر این پروژه هایی که با حمایت از جوامع محلی با بنیاد Misr El Kheir و Plan International انجام شده است.

کل هزینه برآورد شده برای پروژه های اجرا شده در سال 2020 چقدر است و چه تعداد از آنها در طول COVID-19 هزینه شده است؟

KOICA تقریباً 410،000 دلار برای پاسخگویی به COVID-19 در مصر هزینه كرد.

از آنجا که سال 2020 اولین سال همکاری با NGO ها و بخش خصوصی بود ، آیا KOICA می خواهد این همکاری را ادامه دهد؟

بله ، در واقع ، ما عمدتا با همکاران و دولت مصر کار می کنیم. اما در این وضعیت همه گیر ، ما برای اولین بار با یک سازمان غیردولتی ، بنیاد Misr El Kheir ، همکاری کردیم تا از جوامع محلی برای غلبه بر COVID-19 حمایت کنیم.

اخیراً ، ما برای اولین بار در بخش تفاهم نامه سه جانبه (سامانه تفاهم نامه) با سامسونگ و دانشگاه فنی بنی سوئف با بخش خصوصی همکاری کردیم. این بخشی از برنامه کارآموزی سامسونگ در میان کشورها شد. وی کارآموزی دانشجویان را در کارخانه های این شرکت فراهم خواهد کرد.

ما از دو پروتکل همکاری خوشحالیم و همچنان به دنبال فرصت های بیشتر برای مشارکت در مصر خواهیم بود ، چه با دولت ، سازمان های غیردولتی یا بخش خصوصی.

ما می خواهیم دامنه مشارکت خود را در این کشور و همچنین با NGO ها و بخش خصوصی گسترش دهیم ، زیرا معتقدیم که آنها می توانند نقش بسزایی در حمایت از رونق متقابل داشته باشند.

آیا به زودی بازدیدهای KOICA از مصر انجام می شود؟

امیدوارم این اتفاق پس از احساس راحتی با این بیماری همه گیر اتفاق بیفتد.

نظر شما در مورد عملکرد اقتصادی مصر ، به ویژه در پس زمینه همه گیری ، چیست؟

فکر می کنم همه باید اعتراف کنیم که سال 2020 بسیار غیرمعمول و خارق العاده بود. همانطور که همه ما می دانیم ، کشورهای مختلف جهان به شدت تحت تأثیر شرایط تکان دهنده اقتصادی و اجتماعی ناشی از همه گیری قرار گرفته اند.

اما من فکر می کنم مصر حتی در وسط این بیماری همه گیر بسیار خوب عمل کرد. می بینیم که اقتصادهای توسعه یافته و همچنین کشورهای در حال توسعه در سال 2020 نرخ رشد منفی نشان می دهند. با این وجود ، شهود مالی مختلف بین المللی انتظار دارند مصر با وجود عوامل نامساعد ناشی از همه گیر ، نرخ رشد مثبتی داشته باشد.

بله ، من فکر می کنم پاسخ دولت مصر در مقابله با پیامدهای اقتصادی همه گیری کاملاً م effectiveثر بوده است. حتی اگر با برخی عوامل نامطلوب روبرو شویم ، باید بپذیریم که دولت به طور کلی با وضعیت همه گیر دست و پنجه نرم کرده است.

ارزیابی شما از شرایط سرمایه گذاری در مصر چیست؟

علی رغم چالش های ناشی از این همه گیر ، KOICA چشم انداز مثبتی برای فضای کلی سرمایه گذاری در مصر دارد.

روابط کره و مصر را به خصوص پس از 25 سالگی این همکاری ، چگونه ارزیابی می کنیدشما سالگرد؟

من فکر می کنم که اهمیت روابط دو کشور از نظر اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی به رشد خود ادامه خواهد داد. امسال به دلیل وضعیت فعلی ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 و تعامل اجتماعی محدودی که ایجاد کرده ، اندکی کند شده است. اما در مورد رفاه متقابل دو کشور ظرفیت های زیادی برای اشتراک داریم.

من می دانم که مصری ها بسیار دوستانه هستند. و حتی در زمان بحران جهانی بهداشت ، دولت مصر تلاش مستمری برای بهبود فضای سرمایه گذاری و حفظ ثبات اقتصاد کلان دارد. دولت در این زمینه بسیار موفق عمل کرده و موسسات مالی جهان چشم انداز خوبی دارند ، همانطور که همه شاهد آن بوده ایم.

بنابراین وقتی چنین تلاش هایی ادامه یابد و کره ای های بیشتری به مصر و همکاری بین دو کشور علاقه مند شوند ، فکر می کنم آینده درخشانی در پیش باشد.

از سال جاری پانزدهمین اخبار روزانه در مصر استشما سالگرد ، من واقعاً آرزو می کنم که به سعادت مستمر خود ادامه دهد و به عنوان KOICA و شریک کره باقی بماند تا بتوانیم با مردم مصر ارتباط برقرار کنیم.

من فکر می کنم در 15-25 سال آینده تعامل بین دو کشور افزایش می یابد. هنگامی که از همه گیری خارج شدیم ، افراد بیشتری را در تعامل خواهیم دید و فرصت های بیشتری برای روابط اقتصادی خواهیم دید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *