مصر 21 میلیارد EGP برای حمایت از صادرکنندگان در سال 2020 فراهم می کند: وزیر دارایی

[ad_1]

دولت مصر طی شش ماه برای حمایت از صادرکنندگان در این کشور بیش از 21 میلیارد EGP پرداخت کرده است.

جدیدترین این ابتکارات طرح پرداخت یکباره برای تسویه کمکهای یارانه صادراتی شرکتها با صندوق توسعه صادرات (EDF) بود.

بر اساس این ابتکار ، صادرکنندگان می توانند به جای چندین قسط برای چهار یا پنج سال ، قبل از پایان سال 2020 ، مشارکت یارانه خود را به طور کامل دریافت کنند ، مشروط بر اینکه 15٪ از مبلغ کاهش یابد.

وزیر دارایی محمد مایت گفت که 1069 شرکت صادر کننده به این طرح پیوسته اند ، که همه آنها مشارکت معوقه در مجموع 13 میلیارد EGP را قبل از 2021 دریافت کرده اند.

وزیر افزود که این ابتکار به تأمین نقدینگی پولی کمک می کند ، که به شرکت های بخش صادرات اجازه می دهد تعهدات خود را در قبال مشتریان انجام دهند. هدف همچنین اطمینان از عدم تعدیل نیرو در نتیجه شوک اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) است.

در عین حال ، ابتکار عمل پشتیبانی مورد نیاز شرکت ها را برای افزایش ظرفیت تولید ، گسترش پایه صادراتی و افزایش رقابت محصولات مصری در بازارهای جهانی فراهم می کند.

علاوه بر این ، وزیر گفت 2500 شرکت صادر کننده از پنج طرح پیشنهادی دیگر دولت در سال 2020 برای پرداخت کمک به صادرات یارانه بهره مند شده اند.

بر این اساس ، دولت 5.6 میلیارد EGP در سال مالی (FY) 2019/20 پرداخت کرد ، علاوه بر 2.4 میلیارد EGP برای دوره 1 ژوئیه تا 25 نوامبر 2020. در مجموع تقریباً 8 میلیارد EGP برای حمایت فراهم شد صادر کنندگان

مائیت گفت: 2،351 شرکت صادر کننده از دو طرح ابتکاری بهره مند شده و 30٪ از پرداخت های ناشی از صادر کنندگان را پرداخت کرده اند. 153 شرکت صادر کننده دیگر نیز از ابتکار سرمایه گذاری برای پرداخت اولین بخش از یارانه صادرات EDF در مجموع 1.8 میلیارد EGP بهره مند شدند.

وزیر گفت: تعداد زیادی از شرکت های صادر کننده وجود دارد که از بیش از یک طرح بهره مند شده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *