مصر 500 بیمارستان را به بیماران COVID-19 اختصاص داده است: Madbouly

[ad_1]

نخست وزیر مصر مصطفی مادولی روز سه شنبه اعلام کرد که حدود 500 بیمارستان برای پذیرایی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا (COVID-19) مستقر شده اند.

این شامل 363 بیمارستان وابسته به وزارت بهداشت و جمعیت و همچنین بیمارستان های وابسته به وزارت تحصیلات عالی است.

در طول جلسه کابینه ، مادولی گفت که دولت تلاش های قابل توجهی را برای اطمینان از اقدامات احتیاطی علیه ویروس کرونا انجام می دهد. مادولی افزود ، به عنوان بخشی از این تلاش ها ، وزارت کشور بیش از 21000 جریمه نقض مجازات علیه متخلفان صادر کرده است.

وی تلاش های خارق العاده ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در این کشور برای محافظت از شهروندان مصری و حفظ سلامتی آنها را ستود و افزود که آنها برای مبارزه با بیماری همه گیر در حال نبرد حماسی هستند.

در همین حال ، هلا زاید ، وزیر بهداشت و جمعیت ، تلاش های وزارت خود را برای مبارزه با بیماری همه گیر در مصر بررسی کرد. وی گفت که بیشترین تعداد آلودگی به COVID-19 در حال حاضر در استانهای قاهره ، جیزه ، فیوم و مینیا مشاهده می شود.

وزیر تلاش ها برای تأمین اکسیژن رسانی پایدار در بیمارستان ها را بررسی کرد و تأکید کرد که وزارت وی با شرکت های تولید کننده اکسیژن مایع قراردادهایی را برای تحویل محصولاتشان به بیمارستان ها منعقد کرده است.

وی گفت که شبکه های گاز بیمارستان مورد بازرسی قرار گرفته و وزارتخانه اتاق مرکزی را برای نظارت بر تأمین اکسیژن روزانه بیمارستانهای سراسر کشور ایجاد کرده است. این سایت همچنین برای نظارت بر مخازن اکسیژن بیمارستان کار می کند.

زاید گفت: وزارت بهداشت و جمعیت دستگاهی را برای اندازه گیری درصد اکسیژن در خون بیماران مبتلا به COVID-19 که در خانه جدا شده اند توزیع می کند تا از پایداری موارد اطمینان حاصل کند.

وی افزود که این وزارتخانه حدود 61 هزار و 500 کیف پزشکی به خردسالانی که با موارد تأیید شده در تماس بوده اند توزیع کرده است. 187،768 کیف پزشکی اضافی به بزرگسالان ارائه شد ، در حالی که تعداد کیسه های پزشکی منتشر شده به عفونت ها در حال حاضر به 76،039 کیسه می رسد.

زاید با بیان اینکه 34 مرکز واکسن COVID-19 ارائه شده است ، افزود: اولویت کارگران بهداشت ، بیماران سرطانی و کسانی که بیماری های مزمن دارند ، داده خواهد شد. دولت مصر هزینه واکسن را برای ذی نفعان تاکافول و کاراما و بیماران مبتلا به بیماری های مزمن تأمین خواهد کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *