مصر 78.7 میلیون EGP برای درمان دریاچه ماریوت در اسکندریه اختصاص داده است

[ad_1]

وزیر برنامه ریزی و توسعه اقتصادی مصر ، هلا ال سعید ، به عنوان بخشی از برنامه سال مالی جاری (FY) 2020/21 ، 78.7 میلیون کمک مالی EGP برای پروژه تمیز کردن دریاچه ماریوت در استان اسکندریه تصویب کرد.

السید گفت که هزینه پروژه احیای دریاچه ماریوت در حدود 236،250 میلیون EGP بوده و به سه بخش تقسیم شده است. transh اول و دوم در سال 2020 تصویب شد.

وزیر افزود: پروژه تصفیه دریاچه که در جنوب شهر دوم و بزرگترین بندر مصر واقع شده است ، یکی از پروژه های توسعه یکپارچه دولت مصر است.

وی گفت که این پروژه اجرای بخشنامه های رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی است که بر ضرورت بازگشت دریاچه های مصر به وضعیت قبلی خود تأکید کرد.

این به عنوان بخشی از استراتژی کشور برای احیای دریاچه های شمالی است ، دریاچه ماریوت شاهد چندین سال توسعه برای تعمیق و افزایش سطح آب است.

السید افزود که حجم آب دریاچه در حال حاضر 5 میلیون متر مکعب پس از اتمام پروژه است و عملیات فاضلاب در دریاچه همراه با توقف رخنه در آن انجام شده است.

برخلاف پنج تالاب ساحلی دیگر که در سواحل شمالی مدیترانه مصر واقع شده اند ، دریاچه ماریوت یک دریاچه ساحلی بسته است. تالابهای باز واقع در ساحل شمالی عبارتند از: Alamein Marina ، واقع در غرب دریاچه ماریوت ، و تالابهای Edku ، Burolus ، Manzala و Bardauil ، واقع در شرق.

دریاچه ماریوت در حدود 20 کیلومتری جنوب اسکندریه امتداد دارد ، و عمق آن بین 3.4-4 متر زیر سطح دریا است. مساحت آن با گذشت زمان به طور قابل توجهی کاهش یافته است ، از 60 خوراک در دهه 1950 به منطقه فعلی حدود 16 خوراک.

این منبع مهم از گونه های ماهی تیلاپیا یا بولتی به زبان عربی است و همچنین یک منطقه لانه سازی مهم برای پرندگان وحشی در مصر است. این در یک وضعیت جغرافیایی است که آب زهکشی کشاورزی از زمین های کشاورزی استان های همسایه بهیره و اسکندریه را همراه با تخلیه فاضلاب از آب های صنعتی اسکندریه می پذیرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *