موارد COVID-19 در ایالات متحده بیش از 26 میلیون مورد است: دانشگاه جان هاپکینز

[ad_1]

طبق گزارش مرکز علوم و مهندسی دانشگاه جان هاپکینز ، تعداد کل موارد COVID-19 در ایالات متحده در روز شنبه 26 میلیون مورد بود.

بر اساس اطلاعات CSSE محاسبه

کالیفرنیا بیشترین تعداد موارد را در میان ایالت ها 3 میلیون و 293 هزار و 762 نفر اعلام کرد.تگزاس 2 میلیون و 566 هزار و 172 مورد را تأیید کرد ، پس از آن فلوریدا با 1 میلیون و 713 هزار و 589 مورد ، نیویورک با یک میلیون و 408 هزار و 698 مورد و ایلینوی با بیش از یک میلیون و یک هزار مورد.

بر اساس اطلاعات CSSE ، ایالت های دیگر با بیش از 600000 مورد شامل جورجیا ، اوهایو ، پنسیلوانیا ، کارولینای شمالی ، آریزونا ، تنسی ، نیوجرسی ، ایندیانا و میشیگان هستند.

ایالات متحده همچنان با بیشترین مرگ و میر در جهان ، بیشترین آسیب دیده از همه گیری را تجربه می کند ، بیش از 25 درصد از کل مرگ و میرها و نزدیک به 20 درصد از مرگ و میر در جهان را تشکیل می دهد.

موارد COVID-19 در ایالات متحده در تاریخ 1 ژانویه به 20 میلیون نفر رسید و در یک ماه 6 میلیون مورد افزایش یافت.

از روز جمعه ، مراکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC) 437 مورد ناشی از انواع مختلف بیش از 30 ایالت را گزارش کرده است. آژانس هشدار داد که گزینه های جدید باعث ویروس کرونا می شود تا بیماری های جدی تری ایجاد کند و به راحتی در بین انسان گسترش یابد.

CDC همچنین در وب سایت خود گفت که برخی گزینه ها ممکن است گسترش یافته و رایج شوند در حالی که برخی دیگر از بین می روند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *