موزه بزرگ مصر برای نمایش اولین ابلیسک آویز جهان

[ad_1]

به گفته منابع وزارت گردشگری و آثار باستانی ، موزه بزرگ مصر (GEM) پنجشنبه گذشته از نصب اولین ابلیسک آویز جهان خبر داد.

طبق بیانیه وزارتخانه ، هدف از طراحی جدید این است که منظره منحصر به فردی را برای بازدید کننده فراهم کند ، زیرا آنها بر روی یک صفحه شیشه ای در زیر پاهای خود ایستاده و بر روی پایه ابلیسک قرار می گیرند.

این وزارتخانه افزود که ساخت اولیسک جلوی نمای موزه پس از مرمت آن به پایان رسید. ابلیسک اکنون واحد واحدی است که بازدیدکنندگان قبل از ورود به موزه آن را مشاهده خواهند کرد.

این طرح برای اولین بار از نوع خود در جهان است ، نیازی به ذکر مصر نیست ، و یک سیستم بسیار دقیق است که برای محافظت از بدن ابلیسک از لرزش طراحی شده است.

بازدیدکنندگان می توانند روی پایه ابلیسک که روی چهار ستون آویزان است ، بایستند و مستقیماً به قسمت داخلی آن نگاه کنند ، که بیش از 3500 سال دیده نشده است. آنها همچنین قادر خواهند بود بازدیدکنندگانی را که در فاصله بین پایه ابلیسک بر روی زمین و بدن آن بالاتر از سطح سر قرار گرفته اند ، مشاهده کنند.

نصب ابلیسک یک فرآیند مهندسی پیچیده است ، زیرا اثر باستانی نباید تحت تأثیر ارتعاشات ناشی از حمل و نقل مدرن قرار گیرد. در این بیانیه اضافه شده است که این شامل ارتعاشات از سیستم مترو زیرزمینی در قاهره پس از اتمام کار ساخت و ساز یا از حرکت ماشین ها در اطراف موزه است.

GEM که 97٪ از ساخت آن به پایان رسیده است ، یکی از بزرگترین موزه های جهان و بزرگترین موزه اختصاص یافته به تمدن در جهان است. در این نمایشگاه بیش از 50،000 اثر مصری باستان شامل مجموعه کامل پادشاه توتانخامون که برای اولین بار در تاریخ عمومی ارائه شده است به نمایش در خواهد آمد.

در آوریل 2020 ، عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور مصر ، در پاسخ به بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) ، تصمیم گرفت که افتتاح GEM و موزه ملی تمدن جدید مصر را به سال 2021 موکول کند.

این موزه به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا از راه های مختلف بین موزه و فلات جیزه در نزدیکی ، چه با پای پیاده و چه با بالابر گلف یا تله کابین ، آزادانه حرکت کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *