موزه پایتخت های مصر قبل از افتتاح ، سنگ تمام می زند

[ad_1]

خالد الانانی ، وزیر گردشگری و عتیقه مصر روز یکشنبه از موزه پایتخت های مصر در پایتخت اداری جدید (NAC) بازدید کرد تا مقدمات افتتاح آینده آن را دنبال کند.

وزیر را مصطفی وزیری ، دبیرکل شورای عالی آثار باستانی همراهی می کرد. علی عمر ، رئیس کمیته عالی سیستم نمایش موزه ؛ و موامان اوتمان ، رئیس بخش موزه های وزارت.

در طول بازدید ، الانانی دستور داد برخی تغییرات در نمایشگاه ها و برچسب گذاری برخی از موارد در موزه انجام شود تا باعث جذابیت بیشتر بازدید کنندگان شود.

اوتمان گفت که موزه جدید تعدادی عتیقه از موزه های دیگر دریافت کرده است. اینها شامل: آلات موسیقی باستانی از موزه مصر در میدان تحریر ، از جمله یک چنگ نمادین است. یک منبر و عرشه چوبی از موزه هنرهای اسلامی ؛ سفال های فاطمی از موزه گایر-اندرسون ؛ و یک آبسیس تزئین شده با صلیب و دسته های انگور و صدف از موزه قبطی.

موزه پایتخت های مصر داستان پایتخت های قدیمی کشور را در دوره های مختلف ، متشکل از نه پایتخت ، روایت می کند. آنها شامل ممفیس ، تبس ، تل آمارنا ، اسکندریه و همچنین فوستات و فاطمیون و هدیال کایروس هستند.

آثار باستانی از مصر باستان و مدرن در سالن اصلی موزه به نمایش گذاشته شده است. همچنین مواردی از دوره های مختلف را نشان می دهد که الگوهای زندگی در هر دوره تاریخی را نشان می دهد ، مانند تزئینات ، اسلحه ها و مکاتبات.

بخش دوم موزه غرفه ای است که زندگی پس از مرگ مصر باستان را ارائه می دهد. این قسمت متشکل از مقبره توتو است که علاوه بر سالنی برای مومیایی ها و تابوت ها ، در سال 2018 در Sohag افتتاح شد. همچنین دارای دو ویترین است که حاوی کوزه های Canopic و سایر موارد تقلید از آیین های مذهبی در مصر باستان است.

سیستم نمایش از فناوری مدرن استفاده می کند ، زیرا سالن های نمایشگاه به صفحه نمایش هایی مجهز هستند که یک فیلم پانوراما تعاملی را به تصویر می کشد و تاریخ را به تصویر می کشد. همچنین شامل تصویری از هر یک از پایتخت های باستان مصر ، از جمله معماری ، بناهای مذهبی و مشهورترین بناهای تاریخی آن است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *