مومیایی مصر باستان با لایه های نادر نقاشی شده از پوسته سیاه

[ad_1]

تصویربرداری با اشعه ایکس از یک فرد مومیایی شده از اواخر پادشاهی جدید مصر باستان منجر به کشف یک لایه گل نادر نقاشی شده در پوسته های بدن شد.

طبق مقاله جدیدی که در مجله PLOS ONE منتشر شده است ، کاراسپین رزین قبلا پیدا شده بود ، اما این اولین بار است که پوسته ای نقاشی شده از این گونه کشف و بررسی می شود. این مومیایی مربوط به اواخر دوره پادشاهی جدید در تاریخ مصر باستان است که در قرن 12 قبل از میلاد اتفاق افتاده است.

کارین سووادا ، همکار پژوهشی در گروه تاریخ و باستان شناسی دانشگاه مک کواری در استرالیا و نویسنده اصلی مقاله ، گفت: “این کشف جدیدی در مورد مومیایی مصر است که درک ما از نحوه برخورد مصریان باستان با مردگان خود را گسترش می دهد. “

پس از بازگشت سی چارلز نیکلسون سیاستمدار انگلیسی-استرالیایی از سفر به مصر در سالهای 1856-7 ، مومیایی سفر خود را از مصر به موزه Chow Chuck Wing در سیدنی آغاز کرد.

او جسد مومیایی شده ، تابوتی با درب و تخته مومیایی را به عنوان مجموعه خریداری کرد و سپس آن را به دانشگاه سیدنی اهدا کرد. کتیبه روی تابوت صاحب آن را زنی با عنوان Merua معرفی می کند و تاریخ نگاری آن را تقریباً به 1000 سال قبل از میلاد مسیح می داند.

تجزیه و تحلیل حاضر از روش مومیایی و قدمت رادیوکربن نمونه های نساجی غلاف کتان ، فرد مومیایی شده را در اواخر پادشاهی جدید (حدود 1200-1113 قبل از میلاد) قرار می دهد.

این بدان معناست که بدن از قدمت بیشتری در تابوت برخوردار است و این نشان می دهد که فروشندگان محلی قرن نوزدهم جسدی بی بند و باری را در تابوت قرار داده اند تا به عنوان یک مجموعه کامل بفروشند.

سووادا گفت: “از آنجا که باستان شناسان هنوز در حال بررسی هدف پوسته های سخت گل و لای هستند ، این مطالعه اطلاعات جدید زیادی را ارائه می دهد.”

وی افزود: ما بر این باوریم که در معاینات قبلی اشعه ایکس از اجساد مومیایی شده در موزه های دیگر ، فضای خام رزینی در پوسته ها اشتباه تشخیص داده شده و بسیاری از آنها از گل ساخته شده اند.

علاوه بر این ، محقق خواستار بررسی مجدد سی تی اسکن توموگرافی رایانه ای قبلی شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *