ناوگان هواپیمایی یونایتد به خروج ایمن مهاجران افغان و آمریکایی ها کمک می کند

[ad_1]

شیکاگو (WLS) – وضعیت آشفته پناهندگان در افغانستان اکنون از کابل تا آلمان و واشنگتن تا ویسکانسین ادامه دارد. هزاران مهاجر افغان به آمریکا می آیند ، از سرزمین خود به دروازه های خاورمیانه و اروپا پرواز می کنند و سپس با حمل و نقل هوایی عظیم از طریق اقیانوس به آن کشور پرواز می کنند. یونایتد ایرلاینز مستقر در شیکاگو یکی از شرکت های هواپیمایی است که امشب توسط دولت بایدن مجبور شده است.

خطوط هوایی یونایتد 777 ، مملو از مهاجرین افغان ، از جمله اولین کسانی بود که از طالبان فرار کرد. هواپیمای یونایتد ظهر امروز وارد فرودگاه دالس واشنگتن شد و افغان های آواره را که در آلمان در پایگاه هوایی رامشتاین توقف موقت داشتند ، که مقر نیروی هوایی آمریکا در اروپا است ، منتقل می کند.

سرهنگ “آدرین ویلیامز” ، فرمانده عملیات 521st Mobility Air ، گفت: “این بسیار بزرگ است زیرا این یک ماموریت بشردوستانه عظیم است. آنچه من می توانم در مورد هر یک از این هواپیماهای C-17 به شما بگویم این است که ما از 75 مسافر به 400 مسافر رسیده ایم.”

هزاران مهاجر افغان اکنون در اینجا هستند و منتظر انتقال آنها به ایالات متحده هستند

“من تازه داشتم از فرودگاه بیرون می آمدم. اما تنها افرادی که می توانستم با آنها برخورد کنم پدر و خواهر بزرگترم بودند. سربازان آمریکایی در دروازه تیراندازی می کردند ، سربازان طالبان در دروازه تیراندازی می کردند. مردم به چپ و راست می دویدند. واقعاً وضعیت بدی بود. “حسیب کمال ، تخلیه شده ، گفت.

سفر سخت و ناگهانی آنها در فرودگاه کابل در افغانستان آغاز شد. در حال حاضر ، مقامات پنتاگون می گویند بیش از 200 هواپیمای نظامی آمریکایی و چندین خط هوایی تجاری در تلاش هستند تا مردم را به امنیت برسانند ، که رئیس فرماندهی حمل و نقل ایالات متحده امشب آنها را “در حال حرکت آهن” توصیف کرد.

برای برخی از پناهندگان ، آخرین توقف روز دوشنبه در ویسکانسین بود. گروه اولیه ای از اتباع افغان در حال حاضر در فورت مک کوی هستند ، در میان 37000 نفر که در هفته گذشته از افغانستان اخراج شده اند.

ند پرایس ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: “ما معتقدیم چند هزار آمریکایی در افغانستان هستند که مایل به ترک هستند.”

اگرچه امروز فقط دوازده ساعت نزدیک به 11000 نفر از فرودگاه کابل به پرواز درآمدند ، اما هنوز آمریکایی ها و افغان هایی در تلاش برای خروج هستند.

یونایتد ایرلاینز مستقر در شیکاگو ، آمریکا و دلتا هواپیما و خدمه را به عنوان بخشی از ناوگان هوایی رزرو رزرو ارائه می دهند ، برنامه ای که پنتاگون نزدیک به 70 سال پیش راه اندازی کرد. فقط در “شرایط اضطراری بزرگ در دفاع ملی” فعال می شود. چیزی که تا کنون تنها دو بار اتفاق افتاده است.

حق چاپ © 2021 WLS-TV. همه حقوق محفوظ است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *