ناو هواپیمابر آمریکایی در میان تهدیدهای ایران در خاورمیانه باقی خواهد ماند: پنتاگون

[ad_1]

پنتاگون اواخر روز یکشنبه گفت ناو هواپیمابر آمریکایی USS Nimitz به دلیل “تهدیدهای ایران” در آبهای خاورمیانه باقی خواهد ماند و تصمیم قبلی در مورد بازگشت کشتی جنگی به کشور خود را لغو کرد.

“به دلیل تهدیدهای اخیر رهبران ایران علیه رئیس جمهور (دونالد) ترامپ و دیگر مقامات دولت ایالات متحده ، من به ناو آمریکایی نیمیتز دستور داده ام که از انتقال مجدد معمول خود جلوگیری کند. ناو آمریکایی نیمیتز اکنون در ایستگاهی در منطقه فرماندهی مرکزی آمریکا باقی خواهد ماند. کریس میلر ، سرپرست وزارت دفاع ، در بیانیه ای گفت: “هیچ کس نباید در عزم ایالات متحده تردید کند.”

این بیانیه با تصمیم میلر که فقط سه روز پیش بود و در آن او به ناو هواپیمابر دستور داد مستقیماً به خانه برود تا یک اعزام تقریباً 10 ماهه را انجام دهد ، مغایرت دارد.

آخرین اقدام اولین سالگرد ترور فرمانده اعظم آمریكا كاسم سلیمانی بود. حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در 3 ژانویه 2020 در پایتخت عراق ، بغداد ، تقریباً باعث درگیری منطقه ای بین ایران و ایالات متحده شد.

تنش یک ساله اخیراً هنگامی که واشنگتن و تهران در یک جنگ لفظی بر اثر حمله موشکی به مجتمع سفارت ایالات متحده در بغداد در 20 دسامبر بالا گرفتند ، دوباره بروز کرد.

پرزیدنت ترامپ حمله به ایران را عامل این حمله می داند ، اما دومی این اتهامات را رد می کند. روز چهارشنبه ، ارتش ایالات متحده دو بمب افکن استراتژیک B-52H را به عنوان نمایش نیرو به منطقه اعزام کرد.

محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ترکیه در پاسخ نوشت: “به جای جنگیدن با Covid در ایالات متحده ،realDonaldTrump و همكاران میلیاردی را برای پرواز B52 و ارسال زره پوش به منطقه ما هدر می دهند.” “ایران به دنبال جنگ نیست ، اما آشکارا و مستقیماً از مردم ، امنیت و منافع حیاتی خود دفاع خواهد کرد.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *