نخست وزیر انگلیس 3 میلیارد پوند انگلیس برای تأمین هزینه های آب و هوا برای حفاظت از محیط زیست هزینه می کند

[ad_1]

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون روز دوشنبه اعلام کرد که کشورش طی 5 سال آینده حداقل 3 میلیارد پوند انگلیس به راه حل های تغییر آب و هوا برای محافظت و بازیابی طبیعت و تنوع زیستی متعهد خواهد شد.

بودجه از محل تعهد موجود انگلیس به میزان 11.6 میلیارد پوند برای بودجه بین المللی آب و هوا توزیع خواهد شد. هدف آن ایجاد تحول تحول آفرین در حفاظت از سرزمین های غنی از تنوع زیستی و اقیانوس ها است ، ضمن حمایت از انتقال به تولید و تأمین مواد غذایی پایدار و حمایت از معیشت فقیرترین افراد جهان.

جانسون این را در اجلاس One Planet ، یک رویداد در سطح رهبر مجازی که توسط فرانسه برگزار شد ، اعلام کرد. وی که در جلسه ای درباره تأمین مالی تنوع زیستی صحبت می کرد ، از کشورهای دیگر خواست که سطح جاه طلبی بودجه را افزایش دهند و امور مالی دولتی و خصوصی را برای راه حل های پایدار برای تغییر اقلیم بسیج کنند.

وزیر امور خارجه انگلیس دومینیک راآب و رئیس کنفرانس سازمان ملل متحد در زمینه تغییرات آب و هوایی (COP26) آلوک شارما نیز میزگردی با موضوع “انتقال انرژی پاک” تشکیل دادند. این میزگرد روز دوشنبه با حضور آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل ، با حضور وزرا از هشت کشور آفریقایی و اروپایی برگزار شد.

راآب اعلام کرد که انگلستان برای برنامه رشد آب و هوا تا 38 میلیون پوند تعهد خواهد کرد ، از کشورهای در حال توسعه حمایت می کند تا ضمن رشد اقتصادی ، انتقال خود را به انرژی سبز تسریع کنند.

این گزارش ها با هم ، به دو منبع اصلی انتشار گازهای گلخانه ای در جهان ، تولید برق و کاربری زمین می پردازند. آنها همچنین پیش از نشست COP26 در گلاسگو در ماه نوامبر ، رهبری انگلیس در مبارزه با تغییرات آب و هوا را نشان می دهند.

جانسون گفت: “اگر نتوانیم از دنیای طبیعی مراقبت کنیم ، غذایی که می خوریم ، آب می نوشیم و هوایی که تنفس می کنیم مراقبت کنیم ، ما به اهداف خود در مورد تغییر اقلیم ، توسعه پایدار یا پیشگیری از بیماری همه گیر نخواهیم رسید” “انگلیس در حال حاضر یک رهبر در این زمینه است ، متعهد به محافظت از 30٪ از خاک و اقیانوس ما تا پایان دهه و تعهد حداقل 3 میلیارد پوند برای حمایت از طبیعت و تنوع زیستی است. “

شارما افزود: ما تعهدات بلندپروازانه ای را از سرتاسر جهان برای دستیابی به اهداف صفر به منظور دستیابی به اهداف توافقنامه پاریس شاهد بوده ایم ، اما اهداف فقط با عمل محقق می شوند.

وی با بیان اینکه “ما باید از طبیعت و تنوع زیستی خود محافظت کنیم و سریعتر از زغال سنگ به سمت انرژی پاک برویم” ، گفت: “بسیار خارق العاده است که میلیاردها پوند وعده داده شده است که از تلاش ها برای کاهش جنگل زدایی و تخریب و تسریع انتقال به انرژی پاک وعده داده می شود.” “

شارما همچنین گفت که همکاری مشترک در مسیر COP26 می تواند سریعتر به سمت آینده ای پایدار برای سیاره ما پیشرفت کند.

مقابله با تغییرات آب و هوا و حفاظت از طبیعت ارتباط تنگاتنگی دارند ، زیرا افزایش دما و آلودگی کره زمین به اکوسیستم های طبیعی آسیب می رساند و جنگل ها و اقیانوس های پر رونق نقشی اساسی در کاهش تغییرات آب و هوایی دارند.

کشاورزی ، تلفات جنگل ها و کاربری اراضی به 23٪ از انتشار جهانی گازهای گلخانه ای کمک می کند. اکوسیستم های دریایی زمینی و ساحلی می توانند تا یک سوم کاهش آب و هوا را برای دستیابی به اهداف تعیین شده در توافق نامه پاریس فراهم کنند.

اطلاعیه روز دوشنبه در مورد تأمین مالی طبیعت ، آخرین سری از اقدامات مشخص دولت برای مقابله با بحران است.

در ماه سپتامبر ، نخست وزیر انگلیس قول رهبران طبیعت را در مجمع عمومی سازمان ملل امضا کرد ، ابتکاری که توسط انگلستان آغاز شد و اکنون توسط 82 کشور امضا شده است. انگلیس همچنین برنامه کمربند آبی را برای محافظت از اکوسیستم های آسیب پذیر اقیانوس در نظر می گیرد.

این کشور پنج سال پیش به نروژ و آلمان پیوست و حداقل 5 میلیارد دلار قول داد که جنگل زدایی بین سال های 2015 تا 2020 را کاهش دهد و این رقم در پایان سال گذشته بیش از هدف بود.

انگلستان همچنین با مصر در تلاش است تا اثرات تغییر اقلیم را کاهش دهد. مشارکت میان انگلستان و مصر در اجلاس آب و هوای سازمان ملل در سال 2019 در زمینه سازگاری و تعدیل آب و هوا منجر به 118 کشور شد.

مصر به عنوان یک رهبر منطقه ای نقشی اساسی در تشویق سایر کشورها برای افزایش تعهدات و بودجه خود برای پایداری و سازگاری خواهد داشت ، زیرا ما منتظر COP26 در نوامبر 2021 هستیم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *