نظر رئیس جمهور السیسی با از بین بردن شهرک های غیررسمی در حال مبارزه با تروریسم است

[ad_1]

مسئله عدالت اجتماعی همچنان یک اولویت اصلی برای عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر است ، زیرا وی از یک منظر جامع برای از بین بردن منابع واقعی تروریسم از درون تلاش می کند.

برای این منظور ، رئیس جمهور بیکاری را از بین می برد ، به جوانان انگیزه می دهد و فرصت های شغلی را برای آنها فراهم می کند. این کار را در پرتو یک برنامه یکپارچه انجام می دهد که همچنین برای مقابله با فقر و بهبود شرایط زندگی افراد زیر خط فقر ، همراه با یک شهروند متوسط ​​کار می کند.

رئیس جمهور السیسی در تلاش است تا از یک سو ، یک سیستم اشتغال جوانان یکپارچه و از طرف دیگر با تهیه اتومبیل مجهز به جوانان برای فروش مواد غذایی در مناطق نیازمند ، به تهیه غذا با قیمت مناسب بپردازد.

اجرای این سیستم به طور قابل توجهی در حل بحران بیکاری جوانان کمک می کند. همچنین سازوکارهای جدیدی در بازار ایجاد کرده است که از طریق آن قیمت ها در بازارها کنترل می شود.

موضوع اسکان غیررسمی نیز یکی از اولویت های طرح السیسی است ، زیرا 1 میلیارد EGP را به عنوان اولین گام در توسعه این مناطق اختصاص داده است که تهدیدی واقعی برای جامعه است. این مرحله یک شروع موفقیت آمیز برای از بین بردن شیوع افراط گرایی است که وحدت دولت مصر را تهدید می کند.

طبق آمار ، مناطق غیررسمی در مصر طی 10 سال گذشته بیش از 40٪ افزایش یافته است و حاوی سطح بالایی از تراکم جمعیت با کمبود کامل زیرساخت ها مانند فاضلاب ، آب ، برق است.

این علاوه بر وخیم شدن سلامت ساکنان این مناطق و شیوع بیماری ها است. در واقع ، شهرک های غیر برنامه ریزی شده زمینه ای برای ظهور افراط گرایی و تروریسم است و برنامه رئیس السیسی برای بازسازی این مناطق غیررسمی و نجات ساکنان آنها کافی است تا مشکل تروریسم در مصر را از بین ببرد. این امر همراه با فراخوان وی برای تغییر زبان گفتمان دینی برای پاکسازی اسلام از توهم است.

السیسی علاوه بر توانمندسازی جوانان کشور و توسعه زاغه ها ، همچنین می خواست ارزش های انسانی را ارتقا داده و از رنج طبقات ستمدیده جامعه بکاهد. به عنوان بخشی از این ، او گروه بزرگی از زندانیان بدهکار را که به دلیل فقر قادر به پرداخت بدهی های خود نبودند ، آزاد کرد.

در حقیقت ، دادگستری مصر هنگام برخورد با چنین مواردی در موقعیت بسیار حساسی قرار داشت ، زیرا قاضی طبق قوانینی او را موظف به مجازات بدهکاران می کرد. اما از نظر انسانی ، همه نیاز به مداخله دولت برای از بین بردن بی عدالتی علیه این گونه زنان را دیدند.

علاوه بر این ، ابتکار السیسی برای آزادی مردان جوانی که به جرم آنها متهم نشده است ، صفحه جدیدی نیز برای این جوانان باز می کند. از این طریق ، آنها می توانند درس های گذشته را درک کنند و آگاهانه خطرات تهدید کننده مصر را در نظر بگیرند.

واضح است که وضعیت داخلی بیش از 75٪ از مسئولیت رئیس جمهور السیسی را به خود جذب کرده است ، و این نشان دهنده میزان مشکلات ، تهدیدها و بحران های پیش روی این کشور و میزان تلاش های رئیس جمهور و دولت برای دولت مصر.

واقعیت مسلم این است که سیستم امنیتی به تنهایی برای ریشه کن کردن تروریسم کافی نیست. تروریسم دلایل درونی دارد که می تواند از طریق یک برنامه یکپارچه که برای کاهش جوانان و بهبود شرایط زندگی و همچنین آگاهی بخشی به شهروندان و بازگرداندن مجدد گروه های محروم به جامعه تلاش می کند ، از بین برود.

کادری ال آگار معاون سردبیر الگموریا و مدیر جشنواره فیلم فرانکوفون اسکندریه است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *