نمایندگان جدید مصر در روز یکشنبه کارت عضویت دریافت می کنند

[ad_1]

محمود فوزی دبیرکل مجلس نمایندگان مصر گفت 28 عضو منصوب رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی کارت عضویت خود را روز یکشنبه دریافت می کنند.

فوزي روز جمعه در يك مصاحبه تلويزيوني همچنين گفت كه نيمي از اعضاي منصوب شده را زنان و ساير اعضاي آنها چهره هاي مشهور عمومي و فوتباليست ها تشكيل مي دهند.

السیسی از پارلمان جدید خواسته است تشکیل جلسه دهد و اولین جلسه قانونگذاری خود را از روز سه شنبه آغاز کند. اصل 150 قانون اساسی رئیس جمهور را ملزم به بازدید از پارلمان و ارائه بیانیه سیاسی در جلسه افتتاحیه می کند.

فوزی گفت ، جلسه افتتاحیه توسط فریدا الشوباشی ، نویسنده مشهور ، به عنوان مسن ترین عضو مجلس اداره خواهد شد. وی افزود که الشباشی توسط دو قانونگذار ، فاطما سلیم و آبانوب عزت ، به عنوان جوانترین اعضای پارلمان ، کمک خواهد شد.

در جلسه افتتاحیه ، رئیس مجلس و دو نماینده انتخاب می شوند ، در حالی که نمایندگان سوگندنامه قانون اساسی را می خورند و هر یک از اعضای به طور جداگانه سوگند یاد می کنند و نه به صورت گروهی.

فوزی گفت که این جلسه با توجه به اقدامات احتیاطی دقیق علیه ویروس کرونا (COVID-19) برگزار می شود ، افزود که قانونگذاران دمای خود را با ردیاب های حرارتی اندازه گیری می کنند. تمام شرکت کنندگان در جلسه اول نیز باید از ماسک صورت استفاده کنند.

وی گفت: رای گیری در انتخابات مجلس نمایندگان از طریق گروهی از جعبه های متحرک انجام می شود که در آن نمایندگان بدون ایجاد جمعیت در سالن از صندلی های خود رای می آورند. نمایندگان منفرد پس از خروج لیست از سالن ، آنها را دنبال می کنند و پس از آن نتیجه در جلسه اعلام می شود.

در مجموع 540 قانونگذار تازه انتخاب شده کارت عضویت خود را در دسامبر سال 2020 دریافت کردند. انتخابات پارلمانی مصر در دو مرحله بین 24 اکتبر و 8 دسامبر سال 2020 برگزار شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *