نیروگاه سرمایه اداری بزرگترین نیروگاه در جهان است: وزیر برق در مصر

[ad_1]

محمد شاکر ، وزیر برق و انرژی های تجدیدپذیر مصر گفت نیروگاه برق پایتخت اداری جدید بزرگترین نیروگاه در نوع خود در جهان است.

شاکر همچنین گفت که این نیروگاه که فقط 2.5 سال پیش ایجاد شده است ، هوا خنک می شود. وزیر گفت که این امر به تمایل مصر برای صادرات انرژی های تجدیدپذیر از طریق شبکه های مدرن به اروپا کمک می کند.

وزیر در بیانیه ای به مجلس نمایندگان گفت که ساخت یک کارخانه تحت سیستم فعلی شش سال طول می کشد. وی خاطرنشان کرد که وزارتخانه وی از روشی علمی بهره برداری و نگهداری پیروی می کند که منجر به افزایش ظرفیت و تولید و همچنین دستیابی به مازاد و ذخیره کافی می شود.

شاکر همچنین گفت مصر در سال 2014 با یک بحران بزرگ در بخش برق خود روبرو بود ، اما مقامات چندین پروژه برای بهبود خدمات اجرا کرده اند. به عنوان بخشی از این ، سه ایستگاه بزرگ با همکاری زیمنس ساخته شد که در مجموع 14000 مگاوات انرژی تأمین می کنند.

وزیر اضافه کرد که مصر در حال حاضر برای ایجاد مراکز کنترل شبکه با سرمایه گذاری 5.4 میلیارد EGP که علاوه بر یک مرکز کنترل جهانی در NAC در حال کار است ، کار می کند.

وی گفت: شبکه ولتاژ 500 کیلووات ظرفیت دارد اما چهار برابر شده و به 54000 کیلووات رسیده است.

شاکر به همکاری وزارتخانه خود با وزارت محیط زیست برای صرفه جویی در سوخت ویژه مورد استفاده برای تولید انرژی اشاره کرد که باعث کاهش 20 درصدی انتشار می شود. به عنوان بخشی از این تجهیزات برای جلوگیری از هرگونه مشكل تولید شده است.

وی اظهار داشت که با اردن ، قبرس و سودان ارتباط برقرار خواهد کرد و در این زمینه رایزنی ها ادامه می یابد ، و خاطرنشان کرد که بلندپروازی این کشور برای صادرات انرژی های تجدیدپذیر به اروپا از طریق شبکه های مدرن انجام می شود.

وی همچنین گفت که خط تلفن وزارت برق و انرژی های تجدیدپذیر بیش از 10 میلیون شکایت دریافت کرده است. اگرچه او همچنین بیش از 1800 شکایت از طریق تلفن شخصی خود دریافت کرده است ، وزیر می خواهد تأکید کند که همه شکایات در مورد آنها تحقیق می شود ، به خوبی مطالعه می شود و پاسخ داده می شود و با یک حل سریع پایان می یابد.

شاکر در چارچوب تصمیم کمیته مشترک پارلمانی برای فراخوانی مصطفی مدبولی نخست وزیر و 18 وزیر دیگر برای ارائه موضع وزارت خود در مورد اجرای برنامه دولت به مجلس نمایندگان آمد. این مطابق با اصل 136 قانون اساسی و مواد 26 و 27 آیین دادرسی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *