هتل های لوکسور 16٪ از اشغال گردشگری داخلی را می بینند ، راهنماها: مقامات

[ad_1]

به گفته خالد العنانی ، وزیر گردشگری و آثار باستانی ، در مجموع 74 درصد از بازدید کنندگان از لوکسور بیشتر ساکنان مصری هستند که می خواهند تاریخ و تمدن کشورشان را کشف کنند.

العنانی ، در حاشیه سفر خود به لوکسور ، همچنین گفت که این رقم شامل کسانی است که سفرهای یک روزه از حورگادا را انجام می دهند.

وزیر ، پس از اقامت طولانی در سال 2020 به دلیل همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) ، از بازگشت گردشگری فرهنگی به مصر ابراز خوشحالی کرد.

وی فاش کرد که اکنون حدود 40 هتل شناور بین لوکسور و اسوان فعالیت می کنند ، جایی که فقط چند روز پیش فقط 10 هتل وجود داشت.

به گفته محمد عثمان ، رئیس کمیته بازاریابی و ارتقا in در مصر علیا ، Luxor در حال حاضر نرخ اشتغال 16 درصدی دارد که با توجه به مشکلات بخش گردشگری در ماه های اخیر ، همانقدر خوب است که انتظار می رود.

عثمان گفت: “زمان رسیدگی به ورود داخلی است ، نه تنها به عنوان جایگزینی برای ورود بین المللی ، بلکه به عنوان یکی از م internationalلفه های اصلی گردشگری در مصر است.”

در همین رابطه ، العنانی گفت که ابتکار “از زمستان خود در مصر لذت ببرید” که توسط وزارت گردشگری با همکاری وزارت هواپیمایی کشوری و انجمن هتل های مصر آغاز شده است ، گردشگری داخلی را احیا می کند.

این هدف با تشویق کاهش بلیط هواپیما داخلی به شهرهای بزرگ توریستی ، تشویق مصری ها برای بازدید از آثار باستانی کشورشان است. این بدان معناست که بلیط بین 1500 EGP و 2000 EGP متغیر است و علاوه بر کاهش قیمت هتل ها و ارائه 50٪ تخفیف بلیط برای ورود به موزه ها و سایت های باستانی.

عثمان گفت: بیشتر کشورهایی که به مصر گردشگر صادر می کنند ، به دلیل موج جهانی دوم ویروس کرونا ، که بر ورود گردشگری بین المللی به لوکسور تأثیر گذاشته است ، اکنون سفر را ممنوع کرده اند.

عثمان گفت: “در حال حاضر ، درصد زیادی از ورودهای بین المللی به لوكسور از اروپای شرقی انجام می شود.”

در جریان سفر وزیر به مجموعه معبد کارناک در لوکسور ، العنانی با گروه های گردشگری از اوکراین ، بلاروس ، لهستان و سوئیس دیدار کرد که در سفرهای روزانه از هورگادا وارد لوکسور شدند.

توریست ها با وزیر و فرماندار لوکسور عکس گرفتند و ابراز خوشحالی کردند که اولین روزهای سال جدید را در این مکان باستانی سپری می کنند ، جایی که آنها به عنوان بهترین مکان معرفی کردند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *