هدف EFIC مصر راه اندازی خط تولید کودهای مرکب است

[ad_1]

یک منبع شرکت به روزنامه دیلی نیوز مصر گفت که شرکت صنعت مالی مصر (EFIC) در تلاش است تا خط تولید جدیدی برای برخی کودهای مرکب ایجاد کند.

این شرکت هم اکنون در حال انجام بحث در سطح هیئت مدیره برای انجام این کار است و پروژه طی سه تا شش ماه اعلام خواهد شد. پیش بینی می شود در مجموع 80٪ از تولیدات خط جدید صادر شود و 20٪ باقیمانده نیز به صورت محلی به فروش برسد.

مدیریت این شرکت پیش بینی می کند این پروژه برای دستیابی به تعادل و کمک به جریان نقدی حدود سه سال به طول انجامد و انتظار می رود سود آن دو برابر شود. با این حال ، هنوز اعتبار مالی پروژه قطعی نشده است.

برنامه های خط تولید سولفات پتاسیم رد شد و با این خط تولید جدید جایگزین شد.

در همان زمان ، انتظار می رود که سهم بازار محلی EFIC از 55٪ -60٪ در سال 2021 حفظ شود. در مجموع 90٪ از حجم تولید شرکت در سال 2020 به صورت محلی فروخته شد و 10٪ باقیمانده نیز صادر شد. این شرکت قصد دارد درصد فروش صادراتی خود را در سال 2021 به حدود 20 درصد برساند.

مدیریت این شرکت انتظار دارد سرمایه در گردش آن در سال 2021 به دلیل موجودی انبار 10 درصد افزایش یابد و افزایش قیمت گوگرد را که در هوای سرد اتفاق می افتد ، پوشش دهد.

EFIC دارای دو کارخانه در مصر است که اسید سولفوریک مورد استفاده به عنوان ماده اولیه تولید می کنند ، همچنین Single Super Phosphate-SSP ، Powder Single Super Phosphate-PSSP و Granulated Single Super Phosphate-GSSP.

شرکت تابعه 99.9٪ شرکت EFIC ، شرکت کودهای سوئز ، اسید سولفوریک ، سوپرفسفات منفرد-SSP ، سوپرفسفات گرانول منفرد-GSSP ، سولفات آمونیوم و دی کلسیم فسفات را تولید و صادر می کند.

برنامه های IPO یا ادغام شرکت سوئز ، همانطور که به هم پیوند می خورند ، به برنامه تأمین مالی خط تولید جدید مرتبط هستند.

اگر EFIC یک IPO از شرکت سوئز انتخاب کند ، در کوتاه مدت درآمد کسب می کند اما در طولانی مدت بخشی از سود حاصل از شرکت سوئز را از دست می دهد. پس این گزینه ارجح نیست.

تحقیقات نعیم می بیند که انتظار می رود سود خالص برای سال 2020 در EGP120m-EGP 135m باشد و در سال 2021 کمی افزایش یابد تا به 140M-EGP 160m برسد. حاشیه پردازش ناخالص EFIC (GPM) باید در 20٪ -25٪ در سال 2021 ثابت باشد.

تحقیقات نعیم افزود که انتظار نمی رود قیمت ها در سال 2021 با سال 2020 متفاوت باشد ، زیرا قیمت برخی از مواد اولیه تقریباً ثابت است. با این حال ، اگر قیمت گوگرد به دلیل بدی آب و هوا در مقصد اصلی خود در دریای سیاه افزایش یابد ، قیمت های EFIC 1٪ -2٪ افزایش می یابد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *