هلا ال سعید به عنوان بهترین وزیر عرب انتخاب شد و وی را ادای احترامی به زنان مصری توصیف کرد

[ad_1]

وزیر برنامه ریزی و توسعه اقتصادی مصر ، هلا السعید در مراسمی در مقر وزارت خود جایزه بهترین وزیر عرب را دریافت کرد.

در این مراسم ناصر القحطانی ، مدیرکل سازمان توسعه اداری عرب (ARADO) و نمایندگان این سازمان و وزارت برنامه ریزی و توسعه اقتصادی حضور داشتند.

ال سعید از نقش فعال ARADO به عنوان یکی از مهمترین سازمانهای تخصصی منطقه ای و مرکز تجربه در دستیابی به توسعه اداری در خاورمیانه استقبال می کند. وی از این سازمان ، اتحادیه عرب و امارات برای جایزه تشکر کرد.

وزیر تأکید کرد که این جایزه یک تشکر و افتخار برای دولت مصر و نهادهای آن است ، زیرا نتیجه کار جمعی و تلاش های دولت است.

وی گفت: “افتخار ادای احترام به زن مصری و اوج نقشی است که آنها در تجربه توسعه مصر بازی می کنند و موفقیتی که در همه زمینه ها به دست می آورند.” “این تجسم اعتماد بزرگ و حمایت بی سابقه ای است که زنان از رهبری سیاسی. در اجرای این نقش. “

وی از کارمندان و روسای وزارت به عنوان شرکای این جایزه تشکر کرد ، زیرا آنها همیشه در موفقیت سیستم کاری در وزارت شریک فعال هستند.

این جایزه همچنین بستر عربی را برای تبادل بهترین شیوه ها و تجربه در زمینه توسعه اداری فراهم می کند. وزیر افزود ، وی به تجربه موفق اداری و حکومتی در جهان عرب اشاره کرد.

السید خاطرنشان کرد که مصر دارای تجربه توسعه جامع مبتنی بر اصلاحات اداری است. چنین اصلاحاتی ارکان بسیاری را شامل می شود که مهمترین آنها اصلاح قانونگذاری و توسعه نهادی است.

این اصلاحات همچنین به دنبال افزایش کارایی دستگاه های اداری دولتی ، توسعه و خودکار سازی خدمات دولتی و بیش از همه ، آموزش و ایجاد ظرفیت ، به ویژه در میان جوانان و زنان است.

این رویکرد جامع را می توان با گسترش سرمایه گذاری در مردم ، آموزش جوانان برای رهبری و دستیابی به هدف استراتژیک تعیین شده توسط دولت ، به دست آورد. تمرکز دوم در تهیه منابع انسانی لازم برای افزایش کارایی دستگاه های اداری است.

در عین حال ، این سازمان به دنبال توسعه عملکرد دولت و اجرای استراتژی توسعه پایدار مصر ویژن 2030 است.

السید توضیح داد که سرمایه گذاری در افراد مهمترین نوع سرمایه گذاری و بیشترین پاداش است.

دلیل آن این است که این یک سرمایه گذاری بلند مدت و پایدار است و حضور جوانان در رهبری زمینه ای برای گفتگوی متقابل را می گشاید. همچنین به جوانان اعتماد به نفس می بخشد و مشارکت آنها را در روند تصمیم گیری افزایش می دهد.

ال سعید گفت: “ما مدل های بسیار امیدوارکننده ای داریم و معاونان وزیر و دستیارها و همچنین معاونان استاندار وجود دارند که در میان جوانان هستند ، بنابراین هدف ایجاد خط دوم رهبران فعال جوانان است.”

وزیر همچنین پرونده دولت مصر در مورد دیجیتالی سازی یا تحول دیجیتال را به عنوان یک رکن اساسی برای توسعه اقتصادی کلی و پایدار ذکر کرد. این امر به ویژه در زمینه اقتصاد دیجیتال و گسترش خدمات مالی الکترونیکی ، که به یک روند و رویکرد جهانی اتخاذ شده توسط کشورهای مختلف جهان تبدیل شده است ، می رسد.

تبدیل به اقتصاد دیجیتال یکی از محصولات و ثمرات تعامل بین کاربردهای اقتصاد جهانی ، انقلاب دانش و توسعه مداوم فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی (ICT) است.

ال سعید به زیرساخت های اطلاعاتی مدرنی اشاره کرد که مصر به دست آورده و موجب تقویت قدرت اقتصاد این کشور شده است. دیجیتالی شدن افزایش یافته با توجه به ویروس کرونا ویروس جدید (COVID-19) انجام شد و افزایش قابل توجهی در اعتماد به کاربردهای الکترونیکی را نشان داد.

ال سعید همچنین به راه اندازی وب سایت هایی اشاره کرد که از طریق آنها مشتریان می توانند به خدمات علاقه مند شوند ، برای آنها درخواست دهند و برای دریافت آنها به صورت آنلاین هزینه پرداخت کنند. این سرویس ها از طریق پورتال خدمات عمومی و راه اندازی واحدهای سیار برای ارائه خدمات عمومی به شهروندان نزدیک محل زندگی آنها قابل دسترسی است.

السید به “جایزه تعالی دولت در مصر” اشاره کرد که در سال 2019 تحت حمایت رئیس جمهور مصر راه اندازی شد.

وزیر اشاره کرد که دور دوم جایزه در حال حاضر در جریان است ، زیرا کار در مرحله ارزیابی در حال انجام است و نتایج به زودی اعلام خواهد شد. وی توضیح داد که جلسه دوم شاهد افزودن دسته های جدید به جایزه از جمله دسته خدماتی بود که مستقیماً با شهروندان سروکار دارند.

در این گروه ها جوایزی برای بهترین دفتر پذیرایی ، دفتر بهداشت و مرکز توان بخشی اجتماعی اعطا می شود. آنها علاوه بر افزودن دسته های نهادی جدید ، مانند جایزه بهترین کارمند و بهترین تیم کاری برای ارتقاwork کار گروهی.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *