همسر ال چاپو اما کرونل آیسپورو به جرم اتهامات جنایی فدرال اعتراف کرد

[ad_1]

واشنگتن – همسر خواکین “ال چاپو” گوزمن ، ارباب مواد مخدر مکزیکی روز پنجشنبه به اتهام اتهام در ایالات متحده اعتراف کرد و اعتراف کرد که به همسرش در اداره امپراتوری جنایت چند میلیارد دلاری خود کمک کرده است.

اما کرونل آیسپورو ، با پوشیدن لباس سبز در زندان ، در دادگاه فدرال واشنگتن حاضر شد و به عنوان بخشی از توافق نامه ادعای دادخواست با دادستان های فدرال ، به جرم سه جرم فدرال اعتراف کرد.

این اتهامات شامل توطئه ای عمدی و آگاهانه برای توزیع هروئین ، کوکائین ، ماری جوانا و مت آمفتامین برای چندین سال است. وی همچنین به اتهام توطئه برای پولشویی و معاملات با قاچاقچی مواد مخدر خارجی ، گناه خود را پذیرفت.

این مرد 31 ساله در ماه فوریه در فرودگاه بین المللی دالس ویرجینیا دستگیر شد و از آن زمان در زندان بسر می برد.

دادستان ها گفتند که کرونل آیسپورو “از نزدیک با ساختار فرماندهی و کنترل” کارتل سینالوآ همکاری کرده و توزیع توزیع مقادیر زیادی مواد مخدر را توطئه کرده است ، زیرا می دانست که این مواد قاچاق به ایالات متحده وارد می شود.

به گفته دادستان ها ، گوزمن به عنوان قدرتمندترین ارباب مواد مخدر مکزیک ، کارتلی را اداره می کند که مسئول قاچاق کوکائین و سایر مواد مخدر به ایالات متحده است. آنها همچنین گفتند که “ارتش سیکاری” یا “مهاجمان” او دستور ربودن ، شکنجه و کشتن هر کسی را که مانع او شود ، داشتند.

دادستان آنتونی ناردوزی گفت همسرش اهداف کارتل قاچاق مواد مخدر سینالوآ را در ایالات متحده “یاری و مساعدت می کند” و به واردات بیش از 450،000 کیلوگرم کوکائین ، 90،000 کیلوگرم هروئین ، 45،000 کیلوگرم مت آمفتامین و حدود 90،000 کیلوگرم ماری جوانا کمک می کند.

بازداشت وی در اوایل سال جاری تا حدی غافلگیرکننده بود زیرا مقامات طی دو سال گذشته هیچ اقدامی برای دستگیری وی نکرده اند ، حتی پس از آنکه وی در جنایات همسرش دست داشته است. در جریان دادرسی علیه گوزمان در سال 2019 ، دادستان ها گفتند که وی به سازماندهی دو تعطیلات گوزمن در مکزیک کمک کرده است.

ناردوزی گفت که کرونل آیسپورو “پس از دستگیری شوهرش برای انتقال پیام به اعضای کارتل” به عنوان واسطه خدمت می کرد ، و همچنین با “پسران گوزمان” برای “برنامه ریزی و هماهنگی” فرار از زندان توطئه کرد.

کرونل آیسپورو در حالی که دادستان ها توضیح می دادند در صورت تصمیم به مراجعه به دادگاه چگونه می توانند فعالیت های غیرقانونی او را ثابت کنند بی سر و صدا گوش می داد.

قاضی از او پرسید که “بله” ، آیا واقعاً مرتکب جنایاتی شده است که دولت توصیف کرده است.

ویدئو موجود در مدیا پلیر بالا در گزارش قبلی استفاده شده است.

حق چاپ © 2021 توسط آسوشیتدپرس. کلیه حقوق محفوظ است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *