هنگام ریزش سد صدها نفر در مرکز زامبیا آواره شدند

[ad_1]

رسانه های دولتی روز یکشنبه گزارش دادند که صدها نفر در منطقه مومبوا در مرکز زامبیا آواره شده اند ، زیرا سد در اثر بارندگی شدید در روزهای گذشته ریزش کرده است.

سد کندشه بر اثر باران های سیل آسا و جاری شدن سیل شدید که منجر به خسارت به اموال و آوارگی شد ، دو نفر کشته شدند.
از مزارع کشاورزی و همچنین دامها در امان نماند ، زیرا آب هر چیزی را که در سر راهش قرار داشت می برد.

عکس های منتشر شده در سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی خانه های غوطه ور در آب را نشان می دهد در حالی که ساکنان در پشت بام ها دیده می شوند.

وزیر توسعه آب ، فاضلاب و محیط زیست ، جوناس چاندا ، که سد آسیب دیده را بازرسی کرد ، گفت که دولت اقدامات مقابله ای را برای مقابله با این وضعیت انجام داده است ، که منجر به کمبود بحرانی آب شده است ، زیرا سدها به عنوان مخازن طبق اطلاعات اخبار و خدمات اطلاع رسانی زامبیا (ZANIS) آب آشامیدنی برای ساکنان.

وی افزود: بیش از 30،000 نفر در معرض خطر ابتلا به آب ناشی از کمبود آب هستند.

وی گفت ، این وزارتخانه در حال حاضر روند خالی از سکنه را آغاز کرده است ، که شامل برداشتن شن اضافی از سدها با لایروبی و بیل مکانیکی برای ترمیم رنده است ، در حالی که تعمیرات دیواره های سد فقط با فرو نشستن باران آغاز می شود.

معاون رئیس جمهور اینوگه وینا ، که از منطقه در مسیر خود به غرب زامبیا عبور کرد ، جایی که برای بازرسی از پروژه های توسعه به آنجا رفت ، به وزارتخانه دستور داد تا برای جلوگیری از حوادث غیرمجاز ، تمام سدهای قدیمی را در سراسر کشور ارزیابی و بازسازی کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *