هورگادا میزبان جلسه لیبی برای بحث و گفتگو درباره ترتیبات انتخابات قانون اساسی است

[ad_1]

کمیته لیبی در روز سه شنبه جلسه دوم خود را برای بحث در مورد تنظیمات قانون اساسی لازم برای برگزاری انتخابات در 24 دسامبر 2021 آغاز کرد.

این نشست تحت نظارت سازمان ملل متحد (سازمان ملل) در شهر دریای سرخ Hurghada مصر برگزار شد. سازمان ملل اعلام کرد که دو هیئت نمایندگان مجلس لیبی و شورای عالی دولت در هر یک از 10 عضو شرکت می کنند.

رئیس کمیته ملی امور لیبی مصر در سخنرانی مقدماتی خود از رقبای لیبی خواست تا اختلافات خود را برای پایان دادن به بحران دیرینه از بین ببرند.

وی مواضع احزاب لیبیایی و آمادگی آنها برای پایان دادن به بحران را ستود. وی از آنها خواست تا از این فرصت تاریخی استفاده کرده و به یک اساس اساسی واحد دست یابند که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده انتخابات ملی برگزار شود.

در همین حال ، استفانی ویلیامز ، نماینده مقدم سازمان ملل در لیبی ، از تلاش های مصر برای حل بحران لیبی و بازگرداندن ثبات به کشور جنگ زده تمجید کرد.

وی در سخنرانی مقدماتی خود از طریق مصاحبه ویدیویی ، بر لزوم توافق در مورد چارچوب قانون اساسی مورد نیاز برای برگزاری انتخابات طبق برنامه تأکید کرد.

وی گفت: “اگر نتوانید به توافق برسید ، پیامدهای منفی بسیاری در مسیرهای دیگر از جمله امنیت و وضعیت اقتصادی به همراه خواهد داشت.” بنابراین شما مسئولیت زیادی دارید که در مورد توافق نامه های قانون اساسی به توافق برسید.

سازمان ملل گفت ، “[It] منتظر نتایج مشورت کمیته در مهلت 60 روزه است. “

برای اینکه انتخابات برگزار شود ، باید یک شورای ریاست جمهوری جدید و اصلاح شده ، همراه با یک دولت موثر و واحد اتحاد ملی (GNA) تشکیل شود. این الزامات در نتیجه گیری کنفرانس برلین ذکر شده و طبق قطعنامه 2510 № (2020) شورای امنیت سازمان ملل تصویب شده است.

طی ماه های اخیر ، مصر به عنوان بخشی از تلاش های خود برای کمک به حل بحران لیبی ، میزبان جلسات متعددی در قاهره و هورگادا بوده است.

در اکتبر سال 2020 ، به دنبال مذاکرات ژنو با حمایت سازمان ملل ، توافق نامه آتش بس دائمی و کامل توسط احزاب رقیب لیبی امضا شد. آتش بس راه را برای همایش گفتگوی سیاسی لیبی (LPDF) هموار کرد ، که در ماه نوامبر توسط تونس راه اندازی شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *