واکسن کووید: زنان باردار بیشتر در معرض خطر بیماری شدید دلتا هستند

[ad_1]

CHICAGO (WLS) -فوریت واکسیناسیون علیه ویروس کرونا پس از گسترش سریع نوع دلتا به ویژه برای زنان باردار که بیشتر در معرض بیماریهای شدید هستند ، مشخص می شود.

دکتر کارمن آدامز ، بخش زنان و زایمان کوک ، می گوید: “ما می دانیم که زنان باردار بیشتر به بیماری شدید و علائم شدید COVID مبتلا هستند و به احتمال زیاد نیاز به بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه دارند.”

با وجود این واقعیت ، CDC اخیراً گزارش داد که تنها 22 درصد از افراد باردار یک یا چند دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند.

آدامز گفت: “من فکر می کنم یک سوء تفاهم وجود دارد که ما اطلاعات کافی در مورد واکسن نداریم و این می تواند برای بارداری خطرناک و مضر باشد.”

آدامز وظیفه خود را آگاه سازی مادران باردار در مورد ایمنی واکسن قرار داده است. او می ترسد که با افزایش سریع دلتا ، زنانی که منتظر بمانند فقط در معرض خطر بیشتری قرار گیرند.

وی گفت: “اگر زنان منتظر می مانند تا تأییدیه کامل FDA را دریافت کنیم ، منتظر اطلاعات بیشتر باشید ، این زمانی است که می توان آنها را افشا کرد.”

آدامز نگرانی ها را نه تنها از نقش خود به عنوان یک پزشک ، بلکه به عنوان یک مادر نیز درک می کند. او در اوایل امسال یک پسر سالم به دنیا آورد و درست قبل از زایمان و سپس درست بعد از بارداری عکس گرفت.

آدامز می گوید: “من واکسن را به خوبی تحمل کردم ، فقط حداقل درد ناشی از واکسن در دستانم بود.” “و به طور کلی ، من واقعاً هیچ عارضه جانبی نداشتم ، بنابراین من هنوز سالم هستم و نوزادم بسیار سالم است.”

همین چند هفته پیش ، دو سازمان پیشرو ، به نمایندگی از زنان و زایمان ، بیانیه مشترکی را صادر کردند که اکیدا واکسن را توصیه می کرد. آدامز امیدوار است که این تأییدات ، همراه با آموزش مناسب ، زنان باردار بیشتری را به تیراندازی ترغیب کند و احتمالاً جان آنها را نجات دهد و از نوزادان گرانقدر خود محافظت کند.

او می گوید: “من فقط مزیت آرامش روحی را دوست دارم که فکر می کنم از نوزادم محافظت کرده است و باعث می شود احساس کنم که کار خوبی برای او انجام داده ام.”

حق چاپ © 2021 WLS-TV. همه حقوق محفوظ است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *