واکسن COVID-19 از طریق سیستم ثبت الکترونیکی در دسترس خواهد بود: وزیر بهداشت

[ad_1]

وزیر بهداشت و جمعیت مصر ، هلا زاید روز چهارشنبه وضعیت ویروس کرونا ویروس جدید این کشور (COVID-19) و تلاش های وزارتخانه این کشور در برنامه واکسیناسیون ویروس را بررسی کرد.

زاید در جلسه هفتگی کابینه خود گفت که واکسن ها از طریق سیستم ثبت الکترونیکی تهیه می شوند. این هدف خنثی سازی عنصر انسانی در این روند و اطمینان از مدیریت سیستم به منظور افزایش اعتماد بین دولت و شهروندان است.

وی گفت که مطابق با توصیه های سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، دسته هایی وجود دارد که در واکسیناسیون در اولویت خواهند بود. این دسته شامل کارمندان بهداشت ، افراد مسن و افرادی که دارای شرایط اولیه بهداشتی هستند می باشد.

علاوه بر این ، وزیر یادآور شد که انتظار می رود روند واکسیناسیون در کاهش تعداد مرگ و میرها تأثیر بگذارد. همچنین ضمن جلوگیری از عفونت و محدود کردن شیوع آن ، به کاهش علائم بیماری نیز کمک خواهد کرد.

مصر قراردادی را با غول دارویی AstraZeneca امضا کرده است تا 50000 دوز از سهام واکسن این شرکت را ذخیره کند که در ماه فوریه تحویل خواهد شد.

زاید همچنین تأکید کرد که مصر یکی از اولین کشورها در جهان است که مقدمات مقابله و پاسخ به بیماریهای عفونی را ارائه می دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *