وزارت برنامه ریزی در حال بررسی گزارش های بین المللی در مورد اوضاع اقتصادی مصر ، یک منطقه عربی است

[ad_1]

وزارت برنامه ریزی و توسعه اقتصادی برخی گزارش های بین المللی در مورد اوضاع اقتصادی مصر و منطقه عربی را بررسی کرده است.

این گزارش ها شامل مطالعه کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل برای آسیای غربی (ESCWA) در مورد توسعه اقتصادی و اجتماعی در منطقه عرب در دوره 2019-2020 و همچنین انتظارات بانک استاندارد چارتر انگلیس است.

هلا ال سعید ، وزیر برنامه ریزی و توسعه اقتصادی ، گفت که گزارش های بین المللی از وضعیت اقتصادی مصر ستایش می کنند و بهبود عملکرد اقتصادی را در دوره آینده پیش بینی می کنند.

ال سعید خاطرنشان کرد که بانک استاندارد چارترد انگلیس انتظار دارد مصر سریعترین بهبود اقتصادی را در سال 2021 در بازارهای در حال ظهور به دست آورد.

ال سعید افزود که این بانک در گزارش خود گفت مصر تنها کشوری در منطقه است که می تواند به نرخ رشد قبل از همه گیری بازگردد ، با توجه به اینکه کاهش 5.5٪ به 3.6٪ اندک بود و انتظار می رود رشد اقتصاد مصر در سال 2021 به 5/5 درصد برسد.

در مورد گزارش ESCWA ، ال سعید گفت که این گزارش پیش بینی می کند اقتصاد مصر 6.1 درصد در سال 2021 بهبود یابد.

این مطابق با عملکرد خوب اقتصاد و سرعت رشد اقتصادی در سال 2019 است که توسط بخشهای گردشگری ، تولید گاز ، تجارت عمده و خرده فروشی ، املاک و مستغلات و ساخت و ساز هدایت می شود. این گزارش پیش بینی می کند که بهبود گردشگری نیروی اصلی بهبود اقتصادی به عنوان یک کل باشد.

گزارش ESCWA بیان می دارد که مصر به لطف کسری تجاری کم در حدود 7٪ از تولید ناخالص داخلی ، در سال 2019 کسری حساب جاری پایین را در حدود 2.5٪ از تولید ناخالص داخلی حفظ کرد.

این گزارش همچنین به افزایش 11 درصدی جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2019 اشاره دارد که منجر به سرمایه گذاری مستقیم خارجی در منطقه به 9 میلیارد دلار می شود و مصر را به بزرگترین دریافت کننده سرمایه گذاری مستقیم خارجی در منطقه در سال جاری تبدیل می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *