وزارت بهداشت ابتکاری را برای نظارت بر انزوای خانگی در موارد COVID-19 آغاز کرده است

[ad_1]

وزارت بهداشت مصر به دنبال دستور عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور ، ابتکاری را برای “پیگیری موارد انزوای خانگی بیماران مبتلا به ویروس کرونا (COVID-19)” آغاز کرده است.

این اقدام ، بخشی از کارزار 100 میلیون زندگی سالم ، بخشی از نگرانی های وزارت بهداشت برای سلامتی و ایمنی همه بیماران مبتلا به ویروس بود.

این ابتکار با هدف نظارت بالینی بر موارد بیمارانی که در معرض انزوای خانه قرار دارند ، است. این شامل مواردی است که در بیمارستان های وزارت بهداشت تشخیص داده شده اند و همچنین کسانی که از طریق تشخیص توسط پزشک خود تایید شده اند که ویروس دارند و در معرض انزوا در خانه هستند.

در همین حال ، سازمان داروهای مصری (EDA) روز چهارشنبه مراحل ثبت واکسن AstraZeneca-Oxford را برای آماده سازی برای توزیع آن در مصر آغاز کرد.

یک منبع از وزارت بهداشت در بیانیه مطبوعاتی به روزنامه دولتی الاهرام گفت که این وزارتخانه با دریافت 40 میلیون دوز برای تأمین نیازهای 20 میلیون شهروند موافقت کرده است.

وی افزود که مقدار توافق شده پس از اتمام مراحل ثبت نام توسط EDA و پردازش پرداخت ها با موفقیت تحویل خواهد شد.

انتظار می رود این وزارتخانه واکسیناسیون بیماران مبتلا به نارسایی کلیه ، بیماران سرطانی ، مبتلایان به بیماری های مزمن و افراد مسن را از اواسط ژانویه آغاز کند.

روز سه شنبه ، مصر 1111 مورد جدید ویروس کرونا را گزارش کرد که از زمان شروع شیوع آن در فوریه ، در مجموع به 144،583 مورد عفونت منجر شده است.

وزارت بهداشت همچنین از 55 مورد مرگ و میر جدید خبر داد و تعداد کل مرگ ناشی از ویروس را به 7 هزار و 918 نفر رساند.

در این بیانیه آمده است که 813 بیمار روز سه شنبه پس از بهبودی از ویروس مرخص شدند و مجموع بهبودی ها را به 115،414 می رساند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *