وزارت تعاون بین المللی بیش از 3 میلیارد دلار برای توسعه سینا از طریق وجوه اعراب هدایت می کند

[ad_1]

رانیا المشات ، وزیر همکاری بین الملل مصر گفت که وزارت وی 3.07 میلیارد دلار از طریق بودجه عرب به برنامه توسعه شبه جزیره سینا اختصاص داده است.

وزیر المشات همچنین گفت که دولت مصر برنامه جاه طلبانه ای را برای توسعه شبه جزیره سینا اجرا می کند. وزارت تعاون بین الملل در حال همکاری با شرکای توسعه برای تأمین اعتبارات لازم برای حمایت از اجرای این برنامه است.

وزیر در سخنرانی خود قبل از جلسه عمومی مجلس نمایندگان در روز چهارشنبه ، وزیر اضافه کرد که بودجه عرب شامل بودجه از: صندوق توسعه عربستان است. صندوق توسعه کویت ؛ و صندوق توسعه اقتصادی و اجتماعی عرب.

وی خاطرنشان کرد که هدف این برنامه ارائه خدمات اساسی به 558،000 نفر در سینا و همچنین ساخت 2،600 واحد مسکونی است. این برنامه همچنین فعالیتهایی را برای احیای و درمان 18000 Feddan و همچنین سایر پروژه ها در بخش آموزش ، آب آشامیدنی و بهداشت انجام خواهد داد.

وزیر المشات خاطرنشان کرد که بخشهای توسعه ای که از بودجه توسعه در سینا بهره مند می شوند بر اساس موارد زیر توزیع می شوند: 24٪ برای حمل و نقل 11٪ برای آموزش عالی و تحقیقات ؛ 10٪ برای کشاورزی و احیای زمین ؛ 5٪ برای توسعه محلی ؛ و 2٪ برای آبیاری.

وی گفت که سال گذشته وزارت همکاری بین المللی مذاکرات را با شرکای توسعه از صندوق های عربی شدت بخشید.

این امر منجر به توافق بین دو کشور در مورد بودجه توسعه به ارزش 754.4 میلیون دلار شد که برای تأمین اعتبار پروژه های شیرین سازی آب ، زیرساخت ها ، آموزش و زهکشی در سینا استفاده می شود.

این هدف با هدف افزایش تلاش ها برای دستیابی به توسعه پایدار انجام خواهد شد.

در سال 2021 ، توافقی حاصل خواهد شد که در آن صندوق توسعه اقتصادی و اجتماعی عرب بودجه ای معادل 244.16 میلیون دلار برای تکمیل پروژه سیستم آب بحرالباقر تأمین کند. 183 میلیون دلار دیگر از صندوق توسعه کویت برای همین پروژه تأمین می شود.

در بخش شیرین سازی آب ، وزارت همکاری بین المللی و صندوق توسعه کویت بر روی 18 میلیون دلار بودجه برای ساخت دو نیروگاه آب شیرین کن دریا توافق کرده اند.

آنها در شهرهای جدید رفح و بیر العبد مستقر خواهند شد. بودجه علاوه بر 168.4 میلیون دلار از صندوق توسعه زیرساخت های جاده کویت ، 85.9 میلیون دلار برای پروژه تکمیل جاده تونل کوسه الشیخ همراه با 82.51 میلیون دلار تأمین می شود. برای پروژه تکمیل عرض عرضی 4.

در زمینه آموزش ، 140.8 میلیون دلار کمک مالی با صندوق توسعه عربستان برای تکمیل پروژه دانشگاه ملک سلمان در شبه جزیره سینا توافق شده است. این دانشگاه برای ایجاد و بهبود فرصت های آموزش با کیفیت و فراگیر برای همه تلاش می کند.

بودجه جدید به اتمام کار ساخت و ساز برای فاز اول هفت دانشکده کمک می کند و به ایجاد سه دانشکده جدید مهندسی و علوم رایانه در شهر ال تور و هنر ، طراحی و معماری در شرم الشیخ کمک خواهد کرد. این تعداد دانشکده ها را با ظرفیت 12،300 دانشجو به 10 دانشکده می رساند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *